خانه > برگزیده > امام حسن عسکری (ع): «همانا که امامان از نسل حسین (ع) هستند… و اوصیای بعد از قائم آن‌ها و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند»

امام حسن عسکری (ع): «همانا که امامان از نسل حسین (ع) هستند… و اوصیای بعد از قائم آن‌ها و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند»

ما انصار یمانی آل محمد (ع) شهادت امام حسن عسکری (ع) را به پیشگاه صاحب وصیت‌ها، حضرت محمد بن الحسن عسکری (ع) و وصی و فرستاده ایشان، احمد الحسن (ع) تسلیت می‌گوییم.

امام حسن عسکری (ع): همانا که امامان از نسل حسین (ع) هستند... و اوصیای بعد از قائم آن‌ها و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند
امام حسن عسکری (ع): همانا که امامان از نسل حسین (ع) هستند… و اوصیای بعد از قائم آن‌ها و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند
  • در حدیثی از امام حسن عسکری (ع) آمده است: در روز سوم شعبان، تولد امام حسین (ع) است؛ پس این دعا را بخوانید: «خدایا از تو می‌خواهم به حق کسی که در این روز به دنیا آمده است… همانا که امامان از نسل او هستند… و اوصیای بعد از قائم آن‌ها و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند…» (بحار‌الانوار: ج 53، ص 94. مفاتیح‌الجنان: اعمال روز سوم شعبان)

این حدیث شریف در مرحله اول اثبات می‌کند که امام مهدی (ع) دارای فرزند و ذریه می‌باشد. ثانیاً از ذریۀ ایشان، اوصیایی در زمین حکومت خواهند کرد.

احادیث در باب مهدیین بسیار متواتر است؛ چراکه موضوع مهدیین و فرزندان قائماز اهمیت بسیاری برخوردار است؛ و نیز با موضوع امامت و خلافت الهی در زمین ارتباط دارد. همچنان که در حدیث وصیت رسول‌الله (ص) به دوازده مهدی از فرزندان امام دوازدهم وصیت شده است. اوصیایی از فرزندان حضرت مهدی (ع) که اولین آن‌ها (امام احمد الحسن)، اولین مؤمنان و زمینه‌ساز ظهور امر پدرشان نیز می‌باشند.

«زندانی سپاه طواغیت و عسکر است»

در سامرا محله‌ی عسکر، جوان بود
او اصل دین بود و امامی هُمام بود

همچون علی‌ست پر ز علوم لدنی است
بابای مهدی ست و امام‌ست از اَلَست

زندانی سپاه طواغیت و عسکر است
چون جد خویش حضرت موسی ‌بن‌ جعفر است

زندانی است، نقشه‌ی قتلش کشیده‌اند
عباسیان که نور حقیقت ندیده‌اند

مسموم کرده‌اند، جوان نجیب را
مسموم کرده‌اند، امام غریب را

در بستر افتاده و ذکر لبش حسن
گاهی ز غربت حسن و گاه از حسین

حالا امید روی لبش نقش بسته است
هرچند از تمام طواغیت خسته است

اما مدام ذکر لبش نام مهدی است
مهدی که وعده داده خداوند از اَلست

چشماش بست سوی خدا پر کشید و رفت
روح امید را به جهان او دمید و رفت

همچنین ببینید

حسین زمانت را بشناس

تصاویر پروفایلی(مخصوص شبکه های اجتماعی)

عکس پروفایل مربع جهت استفاده در شبکه های اجتماعی با محوریت کربلا امام حسین و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =