تبلیغ حق

یکی از نگرانی های آدمی در زندگی زمینی، از دست رفتن و یا کم شدن نعمت هایی است که زندگی اش به آن وابسته است. آب، خوراک، پول، ثروت و …
و این همان چیزی است که از آغاز کودکی، به فرزندانمان آموزش می‌دهیم…

اعمال ریاضی جمع و تفریق دقیقا نمادی از قانون مادی دنیاست که انسان هارا با واقعیتی نسبتا تلخ مواجه می‌کند. اما در کنار قوانین گریز ناپذیر مادی، دارایی هایی هست که با بذل و بخشش آن، نه تنها چیزی از اصل آن کم نمی‌شود، بلکه بر آن افزوده هم می‌شود.

دو سالن همسان را تصور کنید، اگر در یکی از آن‌ها یک لامپ ۱۰۰ وات وجود داشته باشد و در سالن دیگری ۱۰۰ لامپ ۱ وات، به نظر شما کدام یک پر نور خواهد بود؟ تجربه و علم ثابت می‌کند، شعاع نور یک لامپ ۱ واتی گرچه کمتر از یک لامپ ۱۰۰ واتی است اما به علت انتشار و توزیع مناسب در فضا، نور بیشتری را ایجاد می‌کند.

از این جنس دارایی ها در زندگی ما انسان ها کم نیستند، محبت، عشق، همدلی و مهربانی از همین مثال های ملموس دم دستی ماست که همه اقرار می‌کنیم، با بذل آن به میزان آن افزوده می‌شود.

یکی از این نعمت های الهی که با بخشش و انتشار آن ها میان مردم، آن را پر برکت تر می‌کند، علم است. علمی که از سرمنشأ حقیقی آن جاری شده است، علمی که جایگاهش در سینه مؤمن است و از شاهراه ملکوتی آن نازل شده است.

باید بدانیم که اگر تشنگی مان را با آب گوارای پاک و نازل شده از سرچشمه رفع نکنیم و از آب شور استفاده کنیم، نه تنها سیراب نمی‌شویم، بلکه بر تشنگیمان افزوده می‌شود.
علم، درست مثل قیچی هرس شاخه های جهل را از درخت ایمان می‌زداید و اورا مهیای رشد بهتر و بیشتر می‌کند.

چه چیزی بهتر از پاک کردن زمین و روشن کردن ضمیر انسان هایی که کنارمان زندگی می‌کنند؟

از شما دعوت می‌کنیم تا با دیدن کلیپ پیوست، آنچه از حقیقت علم در بیان سید حسن حمامی حفظه الله، نماینده مکتب امام احمد الحسن علیه السلام، هست را ببینید و بشنوید.

همچنین ببینید

ارزشهای انسانی در دین خدا

جایگاه ارزش‌‌های انسانی در دین خدا

از خود گذشتن تا خدا را دیدن به قلم: کاظم محمدی می‌توان گفت ارزش‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =