خانه > دین آخرالزمان > اخلاق احمدی > رجب و شعبان، ره‌توشۀ مهمانی الهی

رجب و شعبان، ره‌توشۀ مهمانی الهی

شب جمعه

همۀ ما دعوت شده‌ایم تا رفتار و ارتباطمان با دیگران و به‌خصوص مؤمنین را به روش صحیحی که خلفای خداوند سبحان، برای ما نگاشته‌اند، اصلاح کنیم و برای اصلاح اشتباهات خویش تلاش کنیم و خودمان را مورد حساب قرار دهیم.
وقتی سخنی را دربارۀ مؤمنی بیان می‌کنی و سرنگونی شخصیت او را می‌خواهی، آیا می‌دانی این مؤمن کیست؟!
چه‌بسا بزرگ‌تر از توست و در ایمان، از تو پیشی گرفته است و چه‌بسا از تو کوچک‌تر باشد، ولی در گناهان، از او پیشی گرفته‌ای!
آیا حدیث شریف را خواند‌ه‌ای که پیامبر (ص) از پروردگارش پرسید: پروردگارا، حال مؤمن، نزد تو چگونه است؟

ماه رجب و شعبان، مقدمه‌ای برای مهمانی خداوند در ماه رمضان است. هر فردی که نفْس و روحش را در دو ماه، مجهز کند، درب مهمانی خداوند سبحان برایش باز می‌شود؛ درب‌های ماه رمضان را با حمله و روانه‌کردن سخن، به افرادی که به خدا و خلیفه‌اش ایمان آوردند، نبندید. (شیخ حسن جبر حفظه الله)

خداوند فرمود: ای محمد، فردی که به ولیّ من اهانت کند، با جنگیدن با من مقابله کرده است و من فردی هستم که به یاری اولیای خویش می‌شتابم.
آیا خودت را در مقابله با خداوند سبحان قرار می‌دهی؟!
حتی فردی که در مجلسی می‌نشیند که به مؤمنین اهانت و انواع اتهامات را به آنان روانه می‌کنند، از خشم خداوند در امان نیست. امام صادق (ع) می‌فرماید: هیچ مؤمنی نیست که برادر مؤمنش را خوار کند، در‌حالی‌که نسبت به یاری او توانا باشد، مگر اینکه خداوند عزوجل، او را در دنیا و آخرت خوار می‌کند.
از دین، به‌عنوان ابزاری برای سرنگونی دین‌داران استفاده نکنیم؛ به‌گونه‌ای که تهمت‌ها را به‌سوی آنان روانه کنیم، سپس بگوییم خداوند به آنان توفیق دهد، آنان عامل و تلاش‌گر هستند.

شب جمعه و شب‌های ماه رجب المبارک را بی‌برنامه و بدون استغفار برای افرادی که در حقشان گناه کردیم، رها نکنیم.

بر اساس فهم بنده، ماه رجب و شعبان، مقدمه‌ای برای مهمانی خداوند در ماه رمضان است. هر فردی که نفْس و روحش را در دو ماه، مجهز کند، درب مهمانی خداوند سبحان برایش باز می‌شود؛ درب‌های ماه رمضان را با حمله و روانه‌کردن سخن، به افرادی که به خدا و خلیفه‌اش ایمان آوردند، نبندید.
از خداوند، برای خود و شما درخواست آمرزش دارم و آرزومندم که مایۀ زینت آل محمد (ع) باشیم.
سخن بالای من، به این خاطر بود که این مواضع را بسیار دیدم و آرزومندم آن را نبینم.

شیخ حسن جبر حفظه الله
23 مارس 2018

همچنین ببینید

ارزشهای انسانی در دین خدا

جایگاه ارزش‌‌های انسانی در دین خدا

از خود گذشتن تا خدا را دیدن به قلم: کاظم محمدی می‌توان گفت ارزش‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =