خانه > توهم بی‌خدایی > این‌گونه متولد شدم

این‌گونه متولد شدم

افرادی که حامی تمایلات جنسی هم‌جنس‌گرایانه هستند، معتقدند این تمایلات در برخی افراد طبیعی و جبری است؛ ازاین‌رو آن‌ها چاره‌ای جز تن‌دادن به این نوع تمایلات و روابط ندارند.

اما این تعبیر، صرفاً ادعایی است که برخی از خداناباوران و مخالفان دین بیان می‌کنند و هیچ مدرک و توضیح علمی موجهی برای آن ندارند؛ زیرا تاکنون هیچ عامل ژنتیکی وراثتی برای هم‌جنس‌گرایی اثبات نشده‌ و حتی هورمون‌ها نیز به‌عنوان علت پشت پردۀ هم‌جنس‌گرایی معرفی نشده‌اند.

از طرف دیگر واضح است که تمایلات هم‌جنس‌گرایی ارادی و غیرجبری بوده و مضاف بر آن، بسیاری بوده‌اند که چنین تمایلاتی داشته‌اند اما درمان شدند و این عادت غیرطبیعی و انحراف جنسی را کنار گذاشته‌اند.

دکتر علاء سالم چنین می‌نویسند:
«پژوهش‌های علمی که دانشمندان وراثت، ژنتیک، اعصاب و روان و جامعه‌شناسان انجام داده‌اند ـ‌و برخی از آن‌ها عرضه شد‌‌ـ به هیچ دلیل علمی محکم و مطمئنی برای اثبات وجود ارتباط میان ژن‌ها و هم‌جنس‌گرایی منجر نشده است.

آیا اشخاص دیگر ـ‌مثل دکتر داوکینز، به‌عنوان مثال‌ـ توانسته‌اند چنین قضیه‌ای را به اثبات برسانند؟ به‌خصوص اینکه او از دانشمندان بزرگ زیست‌شناسیِ تکاملی است و به داشتن گرایش‌های الحادی و تأییدِ هم‌جنس‌گرایی، معروف و شناخته‌شده است؟» [۱]

بنابراین همچنان این سؤالات پیش روی طرفداران و مدافعان هم‌جنس‌گرایی وجود دارد:


آیا دانشمندان ـ‌به‌خصوص دانشمندان ملحد و کسانی که هم‌جنس‌گرایی را به‌عنوان رفتاری طبیعی تأیید می‌کنند‌ـ در عمل، به عاملِ ژنتیکیِ هم‌جنس‌گرایی دست یافته‌اند؟

یا نتوانسته‌اند چنین عاملی را کشف کنند و در نتیجه داستان‌پردازی آن‌ها برای ایراد واردکردن به خدا و دین الهی، ناکامل است و هرگز کامل نخواهد شد؛ حتی اگر به ژن مدنظرشان دست یابند؟ اگر ژنی برای هم‌جنس‌گرایی شناسایی شده، نامش و جایگاهش در ساختار ژنتیکی چیست؟ توسط چه دانشمندی کشف شده؟ و …

برای یافتن پاسخ سؤالات فوق مطالعۀ ترجمۀ فارسی پژوهش «هم‌جنس‌گرایی؛ پژوهشی در خصوص علل ماورایی در انسان»، به قلم دکتر علاء سالم را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پی‌نوشت:

[۱] هم‌جنس‌گرایی؛ پژوهشی در خصوص علل ماورایی در انسان، دکتر علاء سالم، ص۲۶.

قسمت اول
قسمت دوم

همچنین ببینید

نگاهی علمی به مجازبودن چند همسری در اسلام – قسمت چهارم

مقاله‌ای که سید احمدالحسن در صفحۀ شخصی خویش در فیس‌بوک منتشر کردند، پاسخی علمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *