آخرین خبرها
خانه > پاسخ شبهات > اشخاص > حقایقی در مورد یکی از اتباع مرجعیت؛ علی محمدی هوشیار را بهتر بشناسیم!

حقایقی در مورد یکی از اتباع مرجعیت؛ علی محمدی هوشیار را بهتر بشناسیم!

به بهانه‌ی صدمین روزی که از دستگیری و بازداشت شیخ عباس فتحی، روحانی مؤمن به دعوت یمانی (ع) می‌گذرد. چندی قبل یکی از اتباع مرجعیت گفت که برای مناظره با انصار امام مهدی (ع) به قزوین رفته است ولی انصار با او مناظره نکردند. سابقه این شخص برای ما مشخص است، او قبلاً در قرارگاه نصر، برای مناظره اعلام آمادگی می‌کرد، درحالی‌که انصار را دست و چشم بسته و بدون اطلاع قبلی و بدون دسترسی به منابع جلوی دوربین می‌نشاندند و می‌گفتند مناظره کنید!

ترس مخالفان از مناظره با انصار امام مهدی

قابل ذکر است در همین جریان رفتن این شخص به قزوین برادر انصاری ما نیز با او قرار مناظره نگذاشته بود و چنین قصدی هم نداشته و بلکه حتی مطلع هم نبود. البته او اگر جرئت مناظره داشت، بجای سفر به قزوین، در همان شهر قم چند خیابان آن‌طرف‌تر می‌رفت و با روحانیونی که اکنون به جرم ایمان به دعوت وصی و فرستاده امام مهدی (ع)، امام احمد الحسن (ع)، در بندِ ظالمین هستند، مناظره می‌کرد و فایل تصویری آن را نیز به‌صورت کامل و بدون تقطیع منتشر می‌نمود.

اساتیدی چون: شیخ علی‌اکبر جوکار، شیخ عباس فتحی، سید حامد میری، شیخ حسن سلطانی و شیخ مسعود قربانی که اکنون به جرم اعتقادشان طی صدور احکام قضایی سنگین، دستگیر و در زندان هستند.

 • ماجرای ایمان آوردن شیخ علی محمدی هوشیار به سید احمد الحسن (ع) و سپس مرتد شدنش چه بود؟


به هر روی، این فرد اگر در ادعایش صادق بود، می‌توانست با روحانیونی که اکنون به جرم ایمان به احمد الحسن (ع) زندانی هستند، مناظره کند؛ البته نه در زندان، بلکه به‌صورت علنی در برابر دیدگان عموم، همراه با ضبط ویدیویی و انتشار محتوای جلسه یا درصورتی‌که واجد شرایط مناظرۀ علمی است، می‌تواند به جای غافلگیری انصار در سلول‌های انفرادی یا در اقصی نقاط کشور، به مسئول هماهنگی مناظرات در تلگرام پیام دهد: @warethinmalakoot_tahaddi

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم
و الحمد لله رب العالمین
و صلی الله علی محمد و آل محمد الأئمه و المهدیین و سلّم تسلیما کثیرا
و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

 • ولَا تُجَادِلُوا أَهْلَ الْکِتَابِ إِلَّا بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِلَّا الَّذِینَ ظَلَمُوا مِنْهُمْ وَقُولُوا آمَنَّا بِالَّذِی أُنزِلَ إِلَیْنَا وَأُنزِلَ إِلَیْکُمْ وَإِلَهُنَا وَإِلَهُکُمْ وَاحِدٌ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ. (عنکبوت: ۴۶)
  «ﻭ ﺑﺎ ﺍﻫﻞ ﻛﺘﺎﺏ (علمای ادیان) ﺟﺰ ﺑﺎ ﻧﻴﻜﻮﺗﺮﻳﻦ ﺷﻴﻮﻩ ﻣﺠﺎﺩﻟﻪ ﻭ ﮔﻔﺘﮕﻮ ﻣﻜﻨﻴﺪ، ﻣﮕﺮ ﺑﺎ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ظالم هستند؛ ﻭ ﺑﮕﻮﻳﻴﺪ: ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪ به‌سوی ﻣﺎ ﻭ به‌سوی ﺷﻤﺎ ﻧﺎﺯﻝ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﻳﻢ ﻭ ﻣﻌﺒﻮﺩ ﻣﺎ ﻭ ﻣﻌﺒﻮﺩ ﺷﻤﺎ ﻳﻜﻲ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺎ ﺗﺴﻠﻴﻢ ﺍﻭ ﻫﺴﺘﻴﻢ.»

گفتگو و مناظره، رهگذری است برای آشکار شدن حق که مورد تأیید و تأکید ثقلین است. قرآن کریم در مواردی به نقل بحث و جدال احسن پرداخته و ائمه عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) هم بارها با اصحاب عقاید مخالف (از قبیل ملحدین، یهود، نصاری، عامه و…) مباحثه و با آنان محاجه نموده‌اند.

انصار امام مهدی (علیه‌السلام) و مؤمنان به وصیت رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) نیز به پیروی از ثقلین، بارها با اصحاب عقاید مخالف، مناظرۀ کتبی یا شفاهی نموده و حجت را بر آنان تمام نموده‌اند؛ برای نمونه می‌توان به مناظرات کتبی سید احمد الحسن (ع) و همچنین مناظرات کتبی و حضوری شیخ ناظم ‌العقیلی یا سایر انصار امام مهدی (علیه‌السلام) اشاره کرد.

بر همین اساس، ما نیز اصحاب عقاید مختلف را به مطالعه و بررسی ادلۀ دعوت مبارک یمانی فرامی‌خوانیم و از آنان می‌خواهیم با ایمان به فرستادۀ امام مهدی (علیه‌السلام) خود را نجات دهند.

در مرحلۀ بعد، اگر در ادلۀ دعوت یمانی، مناقشه کلی یا جزئی دارند یا یقین به بطلان این ادله و علوم دارند، درصورتی‌که واجد شرایط مناظرۀ علمی هستند، برای دفاع از آنچه حق می‌پندارند و نقض آنچه باطل می‌شمارند، اقدام مناسب و لازم را انجام دهند؛ یعنی چنانچه خودشان صاحب ادعا و عقیده و مذهب و مؤسسۀ خاصی هستند یا نماینده رسمی یک جریان و عقیده و مؤسسه دینی می‌باشند، برای مناظرۀ رسمی با مکتب سید احمد الحسن (علیه‌السلام) درخواست خود را به ایمیل مکتب رسمی نجف اشرف ارسال نمایند: najafoffice24@almahdyoon.org

در غیر این صورت چنانچه خواستار مناظره با مؤسسه علمی وارثین ملکوت هستند، هماهنگی‌های لازم را با مسئول مناظرات مؤسسه انجام نمایند: @warethinmalakoot_tahaddi

پیشاپیش باید متذکر شویم که شروط اولیه و ثابت مناظره با مؤسسۀ رسمی وارثین ملکوت از این قرار است:

 • معرفی کامل شخص داوطلب به همراه رزومۀ علمی او
 • تعهد به رعایت ادب و اخلاق در حین مناظره
 • عدم خروج و انحراف از موضوع اصلی محل مناقشه

همچنین لازم به ذکر است که ما در خصوص موضوعات ذیل، همۀ واجدان شرایط را تحدّی به مناظره می‌کنیم:

اما چنانچه افرادی قصد مناظره با شخص خاصی از مؤمنان به دعوت یمانی را دارند، می‌توانند به خود او پیام دهند. بدیهی است که در این صورت مسئولیت مناظره بر عهدۀ اشخاص مناظره‌کننده خواهد بود و مؤسسۀ وارثین ملکوت تعهدی دراین‌باره نخواهد داشت؛ بلکه اصولاً باب گفتگوی دوستانۀ دوجانبه میان همه مردم از هر عقیده و مکتبی در محافل حقیقی و مجازی همواره باز بوده و خواهد بود.
و الحمد لله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله

همچنین ببینید

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم و الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و …

2 نظر

 1. لعنت الله علی القوم الظالمین

 2. با سلام
  ممنون از روشنگری شما

  دشمنان احمدالحسن عجب آدمای پستی هستن واقعا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *