آخرین خبرها
خانه > پاسخ شبهات > اشخاص > پاسخ به دروغ‌های منتشر شده در مورد مناظره استاد علی اکبر جوکار با نمایندگان رسمی حوزه و دادگاه ویژه روحانیت

پاسخ به دروغ‌های منتشر شده در مورد مناظره استاد علی اکبر جوکار با نمایندگان رسمی حوزه و دادگاه ویژه روحانیت

در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۳۹۶ مناظره‌ای در مجتمع یاوران امام مهدی (ع) از طرف دادگاه ویژه روحانیت و به درخواست دادستان کل کشور، بین استاد علی اکبر جوکار و نمایندگان رسمی حوزه و دادستان برگزار شد.

لازم به ذکر است که این مناظره پشت درهای بسته و بدون حضور انصار امام مهدی (ع) برگزار شد و فیلم و حتی فایل صوتی آن نیز در اختیار عموم قرار نگرفت! اما علت تشکیل این جلسه مناظره آن بود که دادستانی محترم دادگاه ویژه (جناب آقای منتظری) در جلسه دادگاه تجدیدنظر چند نفر از فضلا و روحانیون حوزه علمیه قم به اتهام «ایمان و تبلیغ دعوت مهدوی سید احمد الحسن (ع)» حضور پیدا کرده و گفت: «رأی نهایی دادگاه متوقف بر برگزاری جلسه مناظره اعتقادی در حوزه علمیه (مدرسه فیضیه) است؛ پس اگر شما حقانیت این دعوت را اثبات کنید، ما هم به عقیده شما معتقد می‌شویم و در غیر این صورت شما هم باید از عقیده خود دست بکشید.»

البته هیچ‌کدام از وعده‌های جناب دادستان محقق نشد؛ یعنی مناظره به‌صورت غیرعلنی و بدون حضور عموم مردم برگزار شد و فایل آن نیز هیچ‌گاه منتشر نشد و همچنین علیرغم پیروزی استاد جوکار در آن مناظره، ایشان به جرم اعتقادشان به زندان افتادند.

ما همچنان امیدواریم که مستندات آن جلسه بدون حذف و تقطیع، به شکل کامل در اختیار عموم و اهل علم قرار بگیرد تا هدف اصلی از تشکیل این جلسه (که به درخواست دادستان برگزار شد) محقق گردد.

اما چندی قبل و پس از دستگیری استاد جوکار، افرادی که به‌عنوان نماینده حوزه و دادستان، با استاد جوکار مناظره کرده بودند، اقدام به انتشار مطالبی دروغ و خلاف واقع در مورد جلسه مناظره نمودند. این در حالی بود که استاد جوکار برای اجرای حکم هشت‌ساله حبس، به زندان افتاده و عملاً امکان پاسخگویی و دفاع در برابر مطالب انتسابی، برای ایشان وجود نداشت.

  • کلیپ صوتی زیر، پاسخ به دروغ‌هایی است که از جانب این افراد مطرح شده است.

همچنین ببینید

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم و الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *