خانه > توهم بی‌خدایی > نظر سید احمد الحسن (ع) دربارۀ جهان‌های موازی چیست؟

نظر سید احمد الحسن (ع) دربارۀ جهان‌های موازی چیست؟

تطابق کلام اهل‌بیت پیامبر (ع) با نظریه‌های علم حدیث و علم مدرن

نظر سید احمد الحسن (ع) دربارۀ جهان‌های موازی چیست؟

«امام باقر (ع) فرمود: چنین می‌پنداری که خداوند به‌جز شما بشری خلق نکرده است؟ آری، به خدا سوگند! خداوند هزار هزار جهان و هزار هزار آدم آفریده که تو در پایان این جهان‌ها و آن آدمیان هستی. (صدوق، توحید، ص ۲۷۷؛ صدوق، خصال)

امام صادق (ع) فرمود: به‌راستی‌که خداوند متعال دوازده هزار عالَم را خلق کرده است که هر‌یک از آن عوالم، از هفت آسمان و هفت زمین بزرگ‌تر است. هیچ عالَمی از آن عوالم تصور نمی‌کند که خدای تعالی را عالَمی سوای آن‌ها بوده باشد و من بر آن‌ها حجت هستم. (صدوق، خصال، ص ۶۳۹)

امام سجاد (ع) به منجمی فرمود: آیا تو را به مردی دلالت نکنم که از وقتی بر ما داخل شدی، بر چهارده عالَم گذر کرده است که هر عالَم سه برابر دنیاست، ولی بااین‌حال وی از جای خود جابه‌جا نشده است؟ گفت: او کیست؟ فرمود: منم. (صفار، بصائر الدرجات، ص ۴۲۱-۴۲۰)

امام صادق (ع) دربارۀ خود این‌گونه فرمود: در یک ساعت از شبانه‌روز مسیر یک سال خورشید را طی می‌کند و از دوازده هزار عالَم عبور می‌نماید که هر یک مثل این عالَم شماست؛ اهالی آن عوالم هرگز از وجود آدم و ابلیس خبر ندارند. گفت: آیا شما را می‌شناسند؟ فرمود: بله تنها چیزی که بر آن‌ها واجب شده، ولایت ما و برائت از دشمنان ماست. (صفار، بصائر الدرجات، ص ۴۲۱-۴۲۰)

بنابراین بیش از هزار سال قبل، محمد (ص) و آل محمد (ع) بیان کرده‌اند که:…
در کیهانی که محل زندگی ماست، زندگی‌های هوشمندانه‌ و آگاهانه‌ای غیر از ما وجود دارد. طبق اطلاعات کیهان‌شناسی نوین این موضوع بسیار محتمل است، به‌ویژه پس از شناسایی و رصد سیارات مشابه سیارۀ زمین در فضاهای بسیار دور.

نه‌تنها در کیهانی که محل زندگی ماست، بلکه در کیهان‌های دیگری غیر از ما نیز زندگی هوشمندانه و آگاهانه‌ای جریان دارد؛ و ما این موضوع را پیش‌تر به هنگام بررسی مکانیک کوانتوم و فرضیۀ چند جهانی و نظریۀ هیو اِوِرت بیان کرده‌ایم.» (نقل از کتاب توهم بی‌خدایی نوشتۀ احمد الحسن).

 

برای کسب اطلاعات بیشتر، به کتاب توهم بی‌خدایی نوشتۀ احمد الحسن مراجعه نمایید.

لینک دانلود کتاب توهم بی‌خدایی (ترجمۀ‌ فارسی):
https://almahdyoon.co/Tavahomelhad.pdf

عربی:
https://almahdyoon.org/arabic/documents/books-saed/wahmilhad.pdf

ترجمه انگلیسی:
http://www.saviorofmankind.com/wp-content/uploads/2019/01/Atheism-Delusion-v01.pdf

همچنین ببینید

امروزه رد چرخش زمین مدت هاست که با تسلیم شدن اصحاب کلیسا در برابر علم، از موضوع بحث خارج شده است، اما درباره تکامل با وجود کشف شواهد بسیار در تایید نظریه داروین دربارۀ نقشۀ ژنتیکی موجودات زنده، همچنان شاهد جدل برخی متولیان مذهبی با دانشمندان هستیم.

نظریۀ تکامل؛ نقشۀ ژنتیکی خداوند

عصر جدید، عصر مادیات است. عصر باور به هر آنچه که با چشم دیده می …

3 نظر

  1. مبحث جهانهای موازی رو خیلی دوست دارم…
    شرق و غرب عالم رو بگردین چیزی به عظمت علم آل محمد ع نمی یابید

  2. امیدوارم یه بار هم که شده با حقیقت و اگاهی در مورد خدا حرف بزنیم و این فرصت بی نظیرو از دست ندیم…
    واقعا احمدالحسن ع با علوم ناب اومدن

  3. السلام علیک یا مجمع البحرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *