آخرین خبرها
خانه > پاسخ شبهات > اشخاص > پاسخ کامل تهمت‌ها و دروغ‌های سید محمد حسینی قزوینی علیه دعوت یمانی و سید احمد الحسن (ع)

پاسخ کامل تهمت‌ها و دروغ‌های سید محمد حسینی قزوینی علیه دعوت یمانی و سید احمد الحسن (ع)

مدتی قبل سید محمد حسینی قزوینی در یک سخنرانی عمومی برای چندمین بار تهمت‌ها و دروغ‌هایی را علیه دعوت یمانی (ع) بر زبان راند…

 • پاسخ صوتی تهمت‌ها و دروغ‌های سید محمد حسینی قزوینی علیه دعوت یمانی و سید احمد الحسن (ع)

در این گفتار، ابتدا سخنان ایشان را نقل کرده و سپس به پاسخ آن می‌پردازیم؛ آقای قزوینی در رابطه با دعوت یمانی گفته است:

 • قلب میلیون‌ها شیعه هم شهادت می‌دهد شما راهزن و دروغ‌گو هستید.
 • شما نسبت به انبیاء جسارت می‌کنید و این جسارت شما در حد ارتداد است. شما نسبت به امیرالمؤمنین جسارت می‌کنید و نسبت به حضرت سیدالشهدا ادعا می‌کنید که هنوز در وجود او شرک بوده است. خدا می‌داند زمانی که این مطالب را بیان می‌کنم بدنم به لرزه درمی‌آید و اگر مجبور نباشم این مطالب را بیان نمی‌کنم
 • اگر واقعاً حضرت مهدی (علیه‌السلام)، احمدالحسن را مأموریت داده برای آماده کردن جهان برای ظهور؛ و شما هم یکی از دلایل خود را خواب‌هایی می‌دانید که بعضی از افراد می‌بینند؛ چرا حضرت مهدی (علیه‌السلام) به خواب یکی از مراجع عظام تقلید نمی‌آید؟ (تا حقانیت شما ثابت شود؟) چرا این خواب‌ها فقط نصیب بعضی از مردم عادی می‌شود؟ اگر خواب واقعاً حجت است؛ این افراد چه نقشی در جامعه دارند؟ (تا بدین‌وسیله مردم را راهنمایی کنند؟)
 • امام حسن عسکری علیه‌السلام برای معرفی وکیل خود نامه نوشت، چرا امام زمان این کار را برای احمدالحسن که مدعی وکالت امام زمان است انجام نمی‌دهد؟!

البته از این شخص چنین انتظار می‌رفت که پس از آنکه در نوبت پیشین برای مناظره با انصار امام مهدی (ع) اعلام آمادگی کرده بود، این بار مرد باشد و بجای صحبت در تریبون‌های یک‌طرفه و بیان تهمت‌های واهی، به میدان مناظره و گفتگوی علمی بیاید، اما همچنان از مناظره علنی با انصار امام مهدی (ع) فرار می‌کند!
لینک پاسخ به صحبت‌های پیشین حسینی قزوینی:
https://t.me/zaman_zohour/4040

فرار چندین باره سید محمد حسینی قزوینی از مناظره با انصار امام مهدی (ع) و سید احمد الحسن یمانی

اما در خصوص پاسخ به سخنان آقای قزوینی باید گفت:

 • اولاً: دعوت یمانی موعود را بدون سم‌پاشی و بدون دروغ و تهمت به شیعیان برسانید و اجازه دهید بدون بایکوت و سانسور و در فضایی آزادانه تحقیق کنند و دعوت یمانی را همان‌طور که هست بشناسند تا ببینید چطور قلب شیعیان برای یمانی آل محمد گواهی می‌دهد و فوج فوج به سید احمد الحسن (ع) می‌پیوندند.

آقای قزوینی! همان‌گونه که نامه امام حسن عسکری به دست شیعیان رسید، اجازه دهید شیعیان، وصیت رسول خدا را ببینند و بشنوند و بعد ببینید قلب شیعیان چگونه به این دعوت مبارک یمانی گواهی می‌دهد و دسته دسته با وصی و فرستاده امام مهدی (ع) یعنی سید احمد الحسن (ع) بیعت می‌کنند.

کتاب عقاید اسلام و کتاب توهم الحاد و دیگر بیانات سید احمدالحسن را به دست شیعیان برسانید و ببینید چطور قلب‌ها، جویای صاحب کتاب خواهند شد.

و البته که نور خدا را هرگز نمی‌توانید خاموش کنید همچنان که قران کریم می‌فرماید: یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (صف ۸)
«می‌خواهند ﻧﻮﺭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﺎ دهان‌هایشان ﺧﺎﻣﻮﺵ ﻛﻨﻨﺪ درحالی‌که ﺧﺪﺍ کامل‌کننده ﻧﻮﺭ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺖ، اﮔﺮﭼﻪ ﻛﺎﻓﺮﺍﻥ ﺧﻮﺵ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.»

آقای قزوینی! دروغ‌گو و راهزن، علمای بی‌عمل آخرالزمان هستند که اهل‌بیت علیهم السلام در روایات متعددی آنان را مذمت کرده و از دشمنی آنان با امر امام مهدی (ع) خبر داده‌اند که تعدادی از آن روایات هم در جوابیه پیشین آمد…

 • راهزن علمای بی‌عمل آخرالزمان هستند که بدون داشتن حتی یک نص شرعی، مدعی نیابت امام مهدی و ولایت بر مردم هستند و سال‌هاست که بدعت‌های زیادی را وارد دین خدا کرده‌اند، علی‌رغم آنکه دین خداوند به تصریح آیه اکمال دین همیشه کامل بوده است.
 • راهزن علمای بی‌عمل آخرالزمان هستند که بدعت تقلید از غیر معصوم را بر مردم تحمیل کرده‌اند و حال‌آنکه هیچ دلیلی از عقل، قران و روایات بر آن وجود ندارد، بلکه عقل و نقل آن را نفی و از آن نهی می‌کنند.
 • راهزن علما و فقهای آخرالزمان هستند چراکه امام حسن عسکری (ع) آنان را راهزن خوانده و در وصف آنان فرموده است: …اَلا اِنَّهُم قُطّاعُ طریقِ المومنین…
  «… آگاه باشید که علمای مردمِ آخرالزمان راهزنان دین مؤمنین هستند…(مُستَدرَکُ الوَسائل ج ۱۱ ص ۳۸۰)
 • ثانیاً: این شما هستید که به انبیاء و فرستادگان الهی جسارت می‌کنید و با ورود به تفسیر آیات متشابهی که مربوط به انبیاء است و البته علمش به شما داده نشده، به فرستاده‌های خداوند جفا می‌کنید… و در مقابل این سید احمد الحسن (ع) بودند که با تفسیر این آیات، ضمن رمزگشایی از این متشابهات و عظائم، از این اموری که بر شما مشتبه و پوشیده بود، پرده‌برداری کرد.

شما را به مطالعه تفسیر سید احمدالحسن از آیات مصاحبت موسی ع و مجمع البحرین، تفسیر برخی از آیات سوره یونس، بیان حقیقت مصلوب و ماجرای شبیه عیسی، چگونگی ولادت عیسی ع بدون پدر، کیفیت طوفان حضرت نوح و گستره آن، چگونگی حیات یونس ع در شکم نهنگ و… توصیه می‌کنیم.

 • ثالثاً: در خصوص تهمت جسارت به امیرالمؤمنین ع و نیز نسبت دادن شرک به امام حسین ع باید گفت:

۱. این مواردی که سید احمد الحسن ع به ائمه ع نسبت دادند و تن شما می‌لرزد، قبل از آن خود اهل‌بیت ع به خود نسبت داده‌اند؛ به‌عنوان نمونه:
در دعای کمیل امیر المومنین ع خطاب به پروردگار این‌چنین مناجات می‌کند: «پروردگارا حکمی را بر من جاری ساختی که در آن از هوای نفس خود تبعیت کردم و در آن مواظب زیبا جلوه دادن گناه از سوی دشمن خود نبودم و مرا با آنچه دوست دارم فریب داد، در چیزی که از او بر من جاری گشت از بعضی حدود تو تجاوز کردم و بعضی از اوامر تو را مخالفت کردم و بر من در جمیع آن‌ها حجت از آن توست و در چیزی که از قضاوت تو بر من جاری شد حجتی برای من نیست و حکم تو و بلای تو مرا ملزم ساخت، و به سوی تو آمدم، خداوندا، بعد از تقصیرم و اسرافم بر نفس خود، در طلب بخشش آمدم پشیمان و شکسته‌دل وگریه کنان به طلب استغفار آمده‌ام، دست به دامان تو شده‌ام و اقرار کنان و اذعان کننده به خطای خود و اعتراف کننده آمده‌ام و از اعمالی که از من سرزده است راه فراری نمی‌یابم و نه یاری‌دهنده‌ای که در امر خود به سوی او بروم، غیر از اینکه تو عذر مرا بپذیری و مرا در سعه ای از رحمت خود داخل سازی.». (کتاب مفاتیح‌الجنان)

و یا امام حسین ع در دعای عرفه خطاب به خداوند عرضه می‌دارد: «الهی مرا از گمراهی ذلت نفس خویش خارج کن و مرا از شک و شرک خویش طهارت بخش.»، (کتاب مفاتیح‌الجنان)

اما اهل‌بیت ع این‌گونه کلام را متشابه رها کردند و ما نمی‌دانستیم این شرک امام حسین ع و این حدی که امیر المومنین ع از آن تجاوز کردند چیست و این سید احمد الحسن ع بودند که آن را رمزگشایی کرده و این متشابه را برای ما محکم نمودند، اکنون اگر شما تفسیر بهتری برای این عبارات سراغ دارید بیان کنید!

۲. کسی که با تفسیر اهل بیت (ع) آشنا باشد به خوبی می‌داند که ایشان یک آیه را به شکل‌های مختلف تفسیر می‌کنند و این نیازی به بیان ندارد. معترضان چیزی از تفسیر متشابهات سید احمد الحسن شنیده‌اند، ولی به‌درستی درک نکرده‌اند…

مضمون حدیثی از امام باقر (ع) را بیان می‌کنیم، شاید سبب شود که اندکی بیشتر در کلام اهل بیت (ع) تأمل کنیم و بدون تأمل آن را رد نکنیم. به امام باقر (ع) گفتند: بعضی از شیعیان شما گمان می‌کنند مراد از «البعوضه» (پشه) در آیه «إِنَّ اللَّهَ لا یَسْتَحْیی‏ أَنْ یَضْرِبَ مَثَلاً ما بَعُوضَهً فَما فَوْقَها» (بقره/۲۶)، علی (ع) است و مراد از «مافوقها» (مگس) رسول الله (ص) است!
امام باقر (ع) فرمودند: آنها چیزی شنیده‌اند، ولی در جایگاه مناسب آن قرار نداده‌اند و معنای آن را درست درک نکرده‌اند. نسبت به خداوند و قدرتش رسول خدا (ص) چیزی نیست مگر مانند مگسی که در ممالک پهناور پرواز می‌کند و علی (ع) نسبت به خداوند و قدرتش چیزی نیست مگر مانند پشه‌ای که در مجموعه این ممالک. این مطلب رو پیامبر (ص) در مورد بعوضه (پشه) و ذباب (مگس) در این جایگاه گفته است. (تفسیر قمی، ج ۱، ص ۳۵؛ تفسیر المنسوب الی الامام الحسن العسکری علیه السلام، ص ۲۰۹)

 • آقای قزوینی در قسمت دیگری از کلام خود می‌گوید بر فرض حجیت خواب چرا امام عصر ع به خواب مراجع نمی‌آید؟!

در پاسخ به او میگوییم:
۱. مردم عادی با اخلاص خداوند را می‌خوانند و خداوند جوابشان را می‌دهد، در روایتی آمده است: رُؤیَا الْمُؤمِنِ تَجْری مَجْرٰی کَلاٰمٍ تَکَلَّمَ بِهِ الرَّبُ عَبْدَهُ. کَنزُالفَوائِد (ج ۲ ص ۶۱)، «رؤیای مؤمن به‌منزله کلامی است که پروردگار با آن با بنده‌اش صحبت می‌کند.»
پس این‌که خداوند با کسی در رؤیا صحبت نمی‌کند باید خود او علت را ببیند و چه بسا برای آن است که خود قبول ندارد رؤیا را و این درب ملکوتی را به روی خود بسته است.

۲. از کجا معلوم مراجع رؤیا ندیده باشند و کتمان کنند؟! چنان‌که تا دیروز رؤیاها را بر منبرها نقل می‌کردند و الان در مقابل دعوت سید احمد الحسن منکر رؤیا شدند و ادله حجیت رؤیا را کتمان می‌کنند؟ از کجا ضمانت داده می‌شود که اینان مثل کتمان ادله رؤیا در قرآن و روایت، خود رؤیایشان را کتمان نکنند؟

۳. اگر نمی‌دانید خواب حجت است این شما و این کتب انصار امام مهدی ع که در ده‌ها کتاب، ادله عقلی و نقلیِ حجیت رؤیا را آورده‌اند؛

 • آقای قزوینی! رؤیای صادقه که شما از رویِ استخفاف از آن به خواب تعبیر می‌کنید، عقلا راه شناخت حجت‌های خداوند است؛ عقلا از حکمت و رحمت خدا به دور است که فرستاده‌ای بفرستد و خودش به حقانیت او شهادت ندهد
 • آقای قزوینی! آیات متعدد قران نیز گواهی می‌دهد که رؤیای صادقه، نصی ملکوتی در تائید حجت‌های الهی است و این خداوند است که مانند شاهدی بر حجیت فرستاده‌اش شهادت می‌دهد؛ آیات متعددی که در آن‌ها عبارتِ “کفی بالله شهیدا” آمده به روشنی گویای این مطلب است و به‌عنوان نمونه می‌توانید به این آیات مراجعه کنید: نساء ۷۹ و ۱۶۶، رعد ۴۳، اسراء ۹۶، عنکبوت ۵۲، فتح ۲۸
  و البته طریقه ایمانِ حواریون به عیسی ع و وحیِ الهی به آن‌ها در قالب رؤیای صادقه (مائده ۱۱۱)، طریقه‌ی اطلاعِ یوسف ع از نبوتش (یوسف ۴)، رؤیای حضرت ابراهیم و تصدیق ان (صافات ۱۰۵)، رؤیای مادر حضرت موسی ع که در ان به نبوت موسی ع بشارت داده شد (قصص ۷) و.نیز مؤید این مدعاست.
 • آقای قزوینی، روایات اهل بیت نیز پر است از روایاتی که در آن‌ها به جایگاه والای رؤیای صادقه اشاره شده است، به‌عنوان نمونه:
  – امام رضا ع فرمود: اِنَّ رَسولَ الله ص کانَ اِذا أَصبَحَ قالَ لِأَصحابِه: هَل مِن مُبَشِّرات. یَعنی بِهِ الرُّؤیا.
  به‌درستی که رسول خدا ص هنگامی‌که صبح می‌کرد به اصحابش می‌فرمود: آیا مبشراتی دارید؟ و منظورشان رؤیا بود. (کافی ج ۸ ص ۹۰)
  – امام صادق ع فرمود: رَأىُ المُؤمِنِ وَ رُؤیاه فِی آخِرِ الزَّمان عَلى سَبعینَ جُزءا مِن أجزاءِ النُّبُوَّه.
  مکاشفه و رؤیای مؤمن در آخرالزمان بر هفتاد جزء از اجزاء نبوت است. (کافی ج ۸ ص ۹۰)
  – و یا پیامبر ص فرمود: اَیُّها النّاس! إنَّه لَم یَبقِ مِن مُبَشِّراتِ النُّبُوَّه إِلّا الرُّؤیَا الصّالِحَه یَراهَا المُسلِم أو تُرى لَه
  ای مردم! به‌درستی که از مبشراتِ نبوت چیزی بجا نمانده است مگر رؤیای صالحه‌ای که مسلمان می‌بیند و یا برایش می‌بینند.
  – و همچنین فرمود: لا نَبُوَّهَ بَعدی إلَّا المُبَشرات. قیلَ یا رسولَ الله، وَ مَا المُبشرات؟ قالَ: الرُؤیا الصالِحه.
  پس از من نبوتی نیست مگر مبشرات. گفته شد: ای رسول خدا، مبشرات چیست؟ فرمود: رؤیای صالحه.
  – و نیز فرمود: الرُؤیا الصالِحه بُشرى مِن الله وَ هی جُزءُ مِن أَجزاءِ النُّبُوَّه
  رؤیای صالحه بشارتی از جانب خداست و جزئی از اجزاء نبوت است.
  – و فرمود: رُؤیَا المُؤمِنِ جُزءُ مِن سِتَّه و أربَعینَ جُزء مِنَ النُّبُوَّه
  رؤیای مؤمن جزئی از چهل و شش جزء از نبوت است

و دیگر روایات زیادی که دراین‌باره واردشده و برای مطالعه بیشتر می‌توانید به کتب روایی مثل جلد ۵۸ کتاب بحار الانوار مراجعه کنید

 • خامسا: درجایی دیگر، آقای قزوینی ضمن اشاره به نامه امام حسن عسکری علیه‌السلام برای معرفی وکیل خود می‌گوید: چرا امام زمان این کار را برای احمدالحسن که مدعی وکالت امام زمان است انجام نمی‌دهد؟!

در پاسخ به این حرف آقای قزوینی هم میگوییم:
۱. مدعیِ وکالتِ امام مهدی، شما و سایر علمای آخرالزمان هستید که خود را نائب و وکیل امام مهدی میدانید و اموال ایشان را که خودشان آن را مباح فرمودند به ناحق بر مردم واجب نموده و می‌خورید بدون آنکه نصی از امام مهدی برای وکالت و نیابتتان داشته باشید… سید احمدالحسن وصی و فرستاده امام مهدی ع است و این با وکالت متفاوت است اگر متوجه این بشوید!

۲. قیاسِ امام حسن عسکری ع که حاضر بودند با امام مهدی که در غیبت هستند قیاسی مع‌الفارق است؛ از آنجا که ۱۲ امام، به‌صورت مباشر و بلافاصله، یکی پس از دیگری به امامت می‌رسیدند، هر امامی به‌صورت شفاهی به امام پس از خود نص و وصیت کرده و به او اشاره می‌نمود…بنابراین باوجود فضای اختناق و تقیه شدیدی که حاکم بود شیعیان و اصحاب خاص ائمه، به‌واسطه نص و وصیت امام سابق از امام بعد از او مطلع می‌شدند…

این برخلاف هنگامی است که حجتی از حجت‌های خداوند پس از فترت و بازه زمانی نسبت به حجت قبل، بیاید؛ دران هنگام او به نص و وصیت مکتوبی که از حجت قبل به‌جامانده احتجاج خواهد کرد؛ مثل پیامبر نبی اکرم ص که به وصیت حضرت عیسی ع احتجاج کرد و مانند مهدی اول که زمینه‌ساز ظهور امام مهدی است و بعد از فترتی نسبت به دوران امامت ائمه می‌آید؛ و به همین خاطر است که او برخلاف سایر اوصیای پیامبر، به وصیتی از پیامبر احتجاج می‌کند، چون اساساً پدر او ظاهر نیست تا به او وصیت کند بلکه در غیبت است و اوست که پیش از پدرش می‌آید و برای ظهور او زمینه‌سازی می‌کند؛ و به همین خاطر است که از میان دوازده مهدی تنها اسم و اوصاف او در وصیت پیامبر ذکرشده، چون او حجتی است که بعد از دوران فترت می‌آید و به وصیت پیامبر احتجاج می‌کند، همچنان که در روایات متعدد به شناخته شدن او با وصیت پیامبر اشاره شده است…حال سوال ما از شما این است؛ چه نصی بالاتر از وصیت نبی اکرم می‌خواهید؟ و اساساً راه شناخت حجتی که پس از دوران فترت می‌آید در نزد شما چیست؟ اگر شما در زمان ظهور نبی اکرم بودید چگونه ایشان را می‌شناختید؟ و اصلاً ایشان در ابتدای امر چگونه با مردم احتجاج کردند؟ آیا جز با نصوص تورات و انجیل بود که در آن‌ها اسم و اوصاف ایشان ذکرشده بود؟!

این‌ها همه فارغ از این است که اگر امام مهدی هم اکنون بیاید و بر فرزندش نص و وصیت کند، شما چگونه می‌خواهید او را بشناسید؟! اما اعتقاد ما این است که مهدی اول یا همان یمانی، با وصیت نبوی و امام مهدی نیز از طریق یمانی شناخته می‌شود؛ همچنان که امام باقر در وصف او فرموده است:. یدعو الی صاحبکم…

 • سادسا: در جایی دیگر، آقای قزوینی ضمن اعتراف به شهید کردن تعداد زیادی از انصار امام مهدی و پیروان سید احمدالحسن، با بیان اینکه وصی و فرستاده‌ای که غائب است چه فایده‌ای دارد، تهمت‌هایی واهی را نیز مطرح می‌کند بدون آنکه برای حرف‌هایش کوچک‌ترین مدرکی ارائه دهد، ازجمله تهمتِ سفر سید احمدالحسن به امارات و ارتباط با امریکا و انگلیس…

اما در پاسخ او میگوییم خودتان هم نیک میدانید که سفر به امارات و ارتباط با بیگانگان تهمتی واهی و وصله ایست ناچسب؛ و اِلّا مدرکتان بر ارتباط سید احمد الحسن ع با آمریکا و … چیست؟ حال‌آنکه سید احمد الحسن ع در عراق مقابل آمریکا ایستاد در هنگامی‌که تمام علما سکوت کرده بودند و همین‌طور آقای کورانی هم دروغ‌گو است و نسبت‌هایی که در کتابش به سید احمد الحسن ع می‌دهد دروغ است، دروغ می‌گوید و از عمامه روی سر خود هم خجالت نمی‌کشد! این شخص حتی در تلفظِ اسم سید احمدالحسن هم دروغ می‌گوید و سید احمد الحسن ع دراین‌باره می‌فرماید: آیا همین مطلب دلالت بر دروغ او نمی‌‌کند تا اتباعش از او دوری کنند؟!

اما این‌که وصی امام مهدی ع اکنون مخفی و فراری هستند به خاطر فتاوای برخی از مدعیان تشیع به قتل اوست و البته علیرغم آن، ایشان رسالت خود را ادا کرده و دعوتشان در جریان است و مکتبی در نجف دارند که نماینده سید احمدالحسن بوده و مسئولیت دعوت او را عهده‌دار است و خود ایشان هم بر آن نظارت دارند و با آن‌ها در ارتباط هستند… ادله دعوت او موجود است و انصار او در جای‌جای این کره خاکی هستند…

مطابق روایات، سید یمانی ممهد و زمینه‌ساز ظهور امام عصر ع است و این زمینه‌سازی قبل از هر چیزی از اصلاح عقاید باطل و از بین بردن انحرافات واردشده در دین و مذهب و بیان عقیده صحیح شروع می‌شود… و سید احمدالحسن هم این کار را انجام داده و عقیده صحیح (عقیده آل محمد) را با کتبی که تألیف کردند، بیان کردند… همچنین ایشان حوزه و دانشگاهی را تأسیس کردند که رسالت ان کمک به همین امر است

در پایان، موضوعاتی که در انتهای پاسخ به سخنان پیشین آقای قزوینی مطرح کردیم را مجددا مطرح کرده و میگوییم بار دیگر، شما و استادتان شیخ ناصر مکارم شیرازی را دربارۀ موضوعات زیر، در قالبِ مناظره علنی و گفتگوی مؤدبانه به مبارزۀ علمی می‌طلبیم.

موضوعات به شرح زیر است:

 • حاکمیت خدا یا حاکمیت مردم؟! (از منظر دلیل عقلی و نقلی)
 • مصداق حاکمیت خدا چه کسانی‌اند؟ حجت‌های معصوم و منصوص، یا زمامداران و فقهای غیر معصوم که خود را متولّیِ رهبری دینی و دنیایی مردم کرده‌اند؟
 • علت و ماهیت غیبت امام مهدی ع چیست و شیعه در زمان غیبت ایشان چه وظیفه‌ای دارد؟
 • دلیل عقیدۀ تقلید در دین از فقهای غیر معصوم چیست؟
 • قانون معرفت حجت از منظر عقل و نصوص دینی (امام و وصی از چه طریق شناخته و اثبات می‌شود؟)
 • روش صحیح فهم دین چیست؟ (اجتهاد مبتنی بر ظنِّ مجتهد حجت است یا نه)

امیدواریم همچنان که خودتان برای مناظره با انصار امام مهدی (ع) اعلام آمادگی نمودید، به‌جای آنکه در تریبون‌های یک‌طرفه، به نشر اکاذیب و تهمت‌های بی‌پایه بپردازید، برای مناظره حاضر شوید تا هم به قولتان عمل کرده و هم به خاطر سکوت و عدم مواجهه‌ی رودررو برای ردِّ دعوتی که به زعمتان باطل است، مورد لعن خداوند نباشید؛ زیرا رسول خدا ع فرمود: إِذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فِی أُمَّتِی فَلْیُظْهِرِ الْعَالِمُ عِلْمَهُ فَمَنْ لَمْ یَفْعَلْ فَعَلَیْهِ لَعْنَهُ اللَّه.
«زمانی که بدعت‌ها در امتم ظاهر می‌شود، بر عالم واجب است که علم خود را آشکار نماید و چنانچه این کار را انجام ندهد لعنت خداوند بر او باد». (کافى: ج‏۱- ص‏۵۴)

آدرس ایمیل موسسه وارثین ملکوت: varesin.org@gmail.com
آیدی تلگرام هماهنگی مناظرات: https://t.me/warethinmalakoot_tahaddi

همچنین ببینید

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم و الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و …

4 نظر

 1. اللهم مکن لقائم آل محمد علیه السلام

 2. احسنت انصارالله
  ماشاءالله به وجودتون

 3. با سلام
  از همه مراجعه کنندگان درخواست میکنم که به عقل خودشان احترام بزارن و برای اثبات و نفی هر چیزی اقدام به مطالعه و تحقیق نمایند تا فردا حسرت پیروی کورکورانه رو نداشته باشن
  با تشکر

 4. سلام
  پاسخ زیبا و کاملی بود ..در مورد دعوت احمدالحسن تحقیق میکنم ..حرفهای او شباهت زیادی به حق و حقیقت دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *