آخرین خبرها
خانه > پاسخ شبهات > اشخاص > چرا قزوینی با انصار امام مهدی (ع) همچون شیخ عباس فتحیه و شیخ علی‌اکبر جوکار بصورت علنی مناظره نمی‌کند؟!

چرا قزوینی با انصار امام مهدی (ع) همچون شیخ عباس فتحیه و شیخ علی‌اکبر جوکار بصورت علنی مناظره نمی‌کند؟!

بسم الله الرحمن الرحیم
و الحمد لله رب العالمین
و صلی الله علی محمد و آل محمد الأئمه و المهدیین و سلّم تسلیما کثیرا
و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

حقیقت مطلب این است که حرفهای قزوینی علیه دعوت یمانی به قدری کودکانه بود که نیازی به پاسخ نداشت؛ اشکالات او بیشتر ناشی از بی‌خردی بود تا نقد علمی؛ اما آنچه ما را بر آن داشت تا بر دروغ‌ها و تهمت‌ها و توهین‌های او پاسخ دهیم این بود که او در سخنانش خود را «نماینده‌ی رسمی رئیس حوزه قم» در مواجهه با دعوت مبارک یمانی (ع) معرفی می‌کند.

حتما بخوانید: پاسخ جامع به شبهات و دروغ‌های سید محمد قزوینی درباره دعوت سید احمد الحسن یمانی (ع)

البته سایت موسسه قزوینی ابتدا متن کامل سخنان او را منتشر کرده اما بعد در اقدامی فریبکارانه و به دور از اخلاق، قسمتی از حرف‌های قزوینی را حذف و حرف‌های او را تحریف می‌کند، آنجا که قزوینی می‌گوید: «من مُمثل و نماینده رسمی ریاست حوزه علمیه در مواجهه و دشمنی با دعوت یمانی هستم»

متن کامل دو پاراگراف حذف شده از سایت قزوینی: «بنده در شبکه جهانی ولایت بحثی ده دقیقه‌ای در مورد این افراد داشتم که حضرت آیت‌الله اعرافی چند هفته قبل در نماز جمعه به بنده گفتند: “من از تخصصی مهدویت درخواست کردم در جواب این افراد مطالبی را برای من بنویسند و دوستانی مثل «پور سید آقایی» مطالبی به من دادند ولی من قانع نشدم تا اینکه کلیپ شما را دیدم.”
تعبیر ایشان این بود که شما بهترین نکات را در این ده دقیقه بیان کردید و محکمات این افراد را مورد هجمه قرار دادید. ایشان از من درخواست کردند که اگر بشود مطالبی در حد ۲۰۰ صفحه آماده کنیم و گفتند که من حاضرم با تیراژ چند هزاری با هزینه خودم چاپ و منتشر کنیم…»

به‌راستی چرا قزوینی این قسمت از حرف‌های خود را از سایت رسمی خویش حذف می‌کند؟ آیا بعد از آبروریزی‌ها و رسوایی‌های متعدد قزوینی، رئیس حوزه از انتخاب قزوینی برای مقابله با دعوت مبارک یمانی پشیمان شده است؟!

ناگفته پیداست که رئیس حوزه با رأی مستقیم اعضای شورای عالی حوزه علمیه انتخاب می‌گردد و این افراد نیز نمایندگان مستقیم مراجع هستند، بنابراین قزوینی نماینده مراجع در مواجهه با دعوت مبارک وصی و فرستاده امام مهدی، سید احمد الحسن یمانی (ع) بوده است؛ اما نمی‌دانیم چرا یک‌باره قزوینی این مطلب را از سایت موسسه خود حذف می‌کند!!!

در ادامه تصاویر و اسناد مربوطه ارسال می‌گردد. تصویر شماره ۱ مربوط به سایت موسسه ولیعصر (موسسه تحت مدیریت قزوینی) است و تصویر شماره ۲ مربوط به سایت خبرگزاری رسمی حوزه است که مطلب فوق را به نقل از سایت موسسه قزوینی منتشر کرده است.

 • لینک این مطلب از سایت موسسه ولیعصر قزوینی که این قسمت از حرفهای قزوینی در آن حذف شده است: bit.ly/2MiNKYg
 • لینک این مطلب از سایت خبرگزاری رسمی حوزه علمیه که پیش از آنکه سایت موسسه قزوینی در حرفهای او تغییر دهد، آن را به‌صورت کامل نقل کرده است: goo.gl/UFVxfp

به هر روی، شیخ ناظم العقیلی نماینده سید احمد الحسن (ع) در نامه‌ای که ۱۳ سال قبل (۱ ربیع‌الاول ۱۴۲۶) به تعدادی از افراد نوشته بود، قزوینی را نیز خطاب قرارداد: … الی السید القزوینی فی ایران …
این همان نامه‌ای است که قزوینی نیز چندین سال بعد از آن تاریخ در شبکه ماهواره‌ای ولایت از آن صحبت کرد؛ اما قزوینی پاسخی به این نامه نداد!

در هر صورت اگر او جرئت مناظره با انصار امام مهدی (ع) را نداشته باشد (چنانکه تابه‌حال نداشته)، ما به تخرّصات او که در تریبون‌های یک‌طرفه ایراد شده، پاسخ می‌دهیم. چنانکه تاکنون چند مرتبه به اظهارات او پاسخ داده شده و سپس دعوت به مناظره شد.

۱. پاسخ کامل تهمت‌ها و دروغ‌های سید محمد حسینی قزوینی علیه دعوت یمانی و سید احمد الحسن (ع)
۲. فرار چندین باره سید محمد حسینی قزوینی از مناظره با انصار امام مهدی (ع)
۳. پاسخ جامع به شبهات و دروغ‌های سید محمد قزوینی درباره دعوت سید احمد الحسن یمانی (ع)
۴. پاسخ تصویری شیخ عباس فتحیه به ۵ سؤال و اشکال حسینی قزوینی درباره دعوت سید احمد الحسن یمانی (ع)

اما پاسخی شنیده نشد مگر دستگیری طلاب و روحانیون مؤمن به دعوت یمانی (ع)؛ شیخ عباس فتحی، شیخ علی‌اکبر جوکار، سید حامد میری، شیخ مسعود قربانی، شیخ حسن سلطانی، شیخ صادق دوست‌کام و… اکنون به جرم ایمان به فرستاده امام مهدی، سید احمد الحسن (ع) در زندان و انفرادی هستند.

اکنون باز هم انصار امام مهدی (ع) و موسسه وارثین ملکوت از قزوینی و موسسه تحت امر او دعوت می‌کند تا برای دفاع از حیثیت و آبروی از دست رفته‌شان در میدان مناظره با انصار امام مهدی (ع) حاضر شوند.

قزوینی اگر در ادعایش صادق است، می‌تواند با شیخ عباس فتحی یا شیخ علی‌اکبر جوکار که اکنون به جرم ایمان به احمد الحسن (ع) زندانی هستند، مناظره کند؛ البته نه در زندان، بلکه به‌صورت علنی در برابر دیدگان عموم، همراه با ضبط و انتشار محتوای جلسه؛ چرا او این کار را نمی‌کند؟! اکنون دیگر چه بهانه‌ای دارد؟!

همچنین از همه داعیه داران و بزرگان فکری و مذهبی دعوت می‌کنیم تا اگر در ادله حقانیت دعوت یمانی، مناقشه کلی یا جزئی دارند یا یقین به بطلان این ادله و علوم دارند، درصورتی‌که واجد شرایط مناظرۀ علمی هستند، برای دفاع از آنچه حق می‌پندارند و نقض آنچه باطل می‌شمارند، حاضر شوند.
و الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله.

همچنین ببینید

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

شرایط مناظره با انصار امام مهدی (ع) و یمانیون چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم و الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و …

2 نظر

 1. خادم احمدالمهدی ع

  ای مردم و ای علما و ای تحصیل کرده های این جامعه، کمی انصاف داشته باشید؛ ببینید چه کسی در این زمان غیر از معصومین علیهم‌السلام بر اساس قرآن هم ثابت میکند که قبل از آدم ع هم انسانها در زمین زندگی کرده اند و آدم خلیفه خدا بر آنان شد، و هم بر اساس تحقیقات علمی که ثابت شده، قبل از آدم انسانها زندگی می کردند و این موضوع را علمای اسلام رد کردند و دانشمندان زیست شناسی هم به همین خاطر دین و مذهب و کتاب خدا را رد کردند؛ چون هیچکدام نتوانستند به حقیقت واقعی پی ببرند اما سید احمد الحسن (ع) اینها را در «کتاب وهم الالحاد» توضیح می دهد و هرکدام را به اشتباهاتشان بر اساس علم و قرآن آگاه میکند.

  آیا آنها از درک آن عاجزند و یا بخاطر تکبر و غرور واهی خود آن را به ظاهر رد میکنند با اینکه پی به حقیقت برده اند، و به همین دلیل آنان مورد نفرین آیندگان و بندگان خدا و خدا میشوند.

 2. شاگرد احمدالمهدی ع

  اللهم مکن لقائم آل محمد ع
  «مناظره علنی» یعنی اینکه حق انتخاب را آزاد بگذارند تا هر که هر چه خواست تصمیم بگیرد و قضاوت کند که کدام طرف بر حق هستند که متاسفانه چنین چیزی در خون این افراد لجوج و متعصب مراجع تقلید و طرفداران مراجع نیست.

  آنها اسلام را انحصاری کردند و با وجود تمام اشتباهات آشکاری که خود هم قبول دارند، باز هم دست از اعتقادات باطل خود برنمیدارند، آنها یا باید بپذیرند که جزو غیر معصومین هستند یا جزو معصومین اند،
  مسلما خواهند گفت ما از معصومین نیستیم و چنین ادعایی نداریم، پس در پاسخ باید گفت به همین دلیل دچار اشتباهات زیادی همچون سایر مردم هستید، و این دلیل محکمی است برای اینکه در تشخیص معصوم و امام زمان هم دچار اشتباه شوید.

  و اگر باز بگویند تخصص ما در این زمینه از همه بیشتر است و نظر ما نظر صحیح است، باید گفت این همان است که خود را در جایگاه امام معصوم قرار میدهید به این دلیل که اقرار نمی‌کنید شاید دچار اشتباه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *