آخرین خبرها
خانه > ساعت صفر > شکست منتظران > امتحان و غربال مؤمنان از سنت‌های ثابت الهی (خطبه‌ی نماز جمعه شیخ حبیب سعیدی)

امتحان و غربال مؤمنان از سنت‌های ثابت الهی (خطبه‌ی نماز جمعه شیخ حبیب سعیدی)

بسم الله الرحمن الرحیم
و صلی الله علی محمد و آل محمد الائمه و المهدیین و سلم تسلیماً کثیراً.
[ترجمه بخشی از خطبه‌های این هفته شیخ حبیب سعیدی (۲۶.۱۰.۲۰۱۸)]

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
به مناسبت بازگشت خانواده آل محمد (ص) به کربلای مقدس، خداوند پاداشتان را بزرگ بدارد و ثوابتان را بسیار نماید. خداوند متعال فرمود: «سنه الله التی قد خلت من قبل و لن تجد لسنه الله تبدیلاً»؛ «سنت خداوند که قبلاً انجام شده است و برای سنت خداوند تغییر نمی‌یابی»؛ سنت‌های الهی ثابت هستند. آنچه برای امت‌های پیشین اتفاق افتاده است، کاملاً برای امت‌های بعدی اتفاق می‌افتد. قانون خداوند سبحان و متعال با آفریدگانش یکی است و از این‌ جهت که برای امت‌های پیش از ما «امتحان و تمحیص و غربال» اتفاق افتاده است، باید این‌چنین برای ما نیز اتفاق بیفتد.

همان‌طور که می‌دانید، «هر اندازه ایمان انسان افزایش بیابد یا ایمان مومن افزایش بیابد، بلایش افزایش می‌یابد.» و باید مومن در تمام اوقات آمادگی داشته باشد و با قلبی باز و سینه‌ای گشاده آماده باشد. نسبت به اتفاقی که در سلامتی‌اش یا دینش یا هر مسئله‌ای دیگر می‌افتد، تعجب نکند. مضمون حدیث از آل محمد (ص) می‌باشد که می‌فرماید: «فردی که برای بلای کوچک جَزَع و فَزع کند، خداوند او را به بلای بزرگ دچار می‌نماید.»….
این دنیا برای بلا آفریده شده است. پس باید نسبت به منابع اعتقادمان آگاهی داشته باشیم. اعتقادی که به فضل خداوند سبحان و متعال شناختیم.
ادامه خطبه را در ویدیوی زیر دنبال کنید. خطبه به زبان عربی است:

همچنین ببینید

در قسمت پیشین، سه نکته از رهنمودهای اهل‌بیت (ع) برای نجات از فتنه‌ها، پیش از قیام قائم (ع) را بیان کردیم. در این قسمت نیز، سه نکتۀ دیگر را بیان خواهیم کرد. 4. پناه‌بردن به دعا و تضرع به پیشگاه خداوند عزوجل 5. گریختن با دین (حفظ دین) 6. پیروی از زمینه‌سازان برای امام مهدی (ع)، پیش از قیامش

راهنمایی‌های اهل‌بیت (ع) برای نجات از فتنه‌ها

رهنمود‌های اهل‌بیت (ع) برای نجات از فتنه‌ها پیش از قیام قائم (ع) قسمت دوم در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *