آخرین خبرها
خانه > جستجوی تمدن > خصوصیتی که در زن هست اما در مرد نیست

خصوصیتی که در زن هست اما در مرد نیست

حبیب‌الله محمد مصطفی (ص) می‌فرماید:
[حضرت آیه الله] فاطمه زهرا سلام‌الله علیها پارۀ تن من است

در آن زمان از تاریخ سیاه و تاریک جاهلیت که دختران خویش را زنده‌به‌گور می‌کردند، مردى مبعوث شد که خُلقى عظیم داشت؛ در مقابل همۀ ظلمات قد علم کرد و در برابر اذهان متعصب و متکبر آن مردمان، دخترش را این‌گونه معرفى کرد:
«پارۀ تنم»
اکنون‌که این عبارت را زمزمه می‌کنم، در فکر آن قرن‌های بسیار دور فرو می‌روم که فقط دو حرف از بیست‌وهفت حرف علم انتشار یافته بود؛ و پس از آن، آدمى با توهم دانایى، سدی به درازاى دوازده قرن بین خویش و علم بنا کرد و چه بى‌ملاحظه بر آثار توهم خود می‌بالید و می‌نازید.
علم در سکوت فرو رفت و آدمى در فترت و سرگردانى؛ تا اینکه شکافنده آمد… آن تسلی‌بخش و رهایى‌بخش، همان منجى جهانى و مهدی که در آخر‌الزمان به دنیا مى‌آید.
پرده از غیب برداشت و نظر کردن به ملکوت آسمان‌ها را آسان نمود.
حدود پنجاه جلد کتاب نادر و بی‌نظیر به رشته تحریر درآورد؛ از جمله کتاب گران‌سنگ توحید؛ و آن کتاب را تقدیم نمود به الرحیم … یا همان فاطمه زهرا (س) …
الم؛ فاطمه زهرا (س) جزئی از حروف صفوه است؛ یعنى برترین و خالص‌ترین حروف که اسم اعظم از آن تکوین مى‌یابد…
تراوشى از مَثَل نور خداوند سبحان …
دروازۀ توحید
ظرف نزول قرآن
این‌ها را پیوند‌دهندۀ رسالات آسمانى، یمانى آل محمد (ع)، سید احمد الحسن (ع) تشریح نموده و در ادامه می‌فرماید: «اگر در این خصوص، اجازه داشتم بیشتر سخن بگویم، سخن می‌گفتم». درست در همین نقطه، تسلیم سکوت معنادارش مى‌شویم.

خصوصیتی که در زن هست اما در مرد نیست

گوش جان می‌سپاریم به سخنانى از ایشان در مورد نقش زنان با فرهنگ دینى زیر سایۀ حجت خدا، مهدى (ع)؛
او که سر مستودع فاطمه زهرا (س) است و از مقام والا و حقیقت ملکوتى مادر خویش پرده برداشت و با لعل کلام خویش و در حد درک ما، این راز مگو را بیان فرمود:

انسان بدون فرهنگ دینى، انسانى مرده است. چنان‌که در طول حیات انسان بر زمین و طى‌کردن مراحل تکامل و تمدن، نظر به جنس زن، ابزارى و کالایى بوده که اگر نکوشد که خود را در صورت و اندام عرضه کند، به باد تحقیر و تمسخر و بی‌فایدگى گرفته مى‌شد و مى‌شود!…

در دوران عصیان انسان و آغاز غیبت کبراى بقیه‌الله، که انسان از تعلیم و تعلم حقیقى سر باز زد و کم‌کم تحیر و سرگردانى خودش را به دست فراموشی سپرد…
و در فقدان قابلین، اعم از مرد و زن، چه کسی می‌توانست به زنان یاد‌آور شود که خالقشان براى خلقتشان غایتى را در نظر گرفته است؟!
و او را متذکر شود که اگر روزى از روزهاى تاریخ در زمان ظهور منجى بشریت قرار گرفت و به سلاح فرهنگ دینى مجهز شد، بداند که نقش او در برخی موقعیت‌ها از مرد هم برتر است؛ و در مقابل جامعه، مکلف…
زیرا زن خصوصیتی دارد که مرد ندارد؛ و تأثیر اجتماعی زن در برخی موقعیت‌ها بسیار بیشتر از تأثیر مرد است؛ زنِ خردمند و زنی که قدرت مخاطب قرار دادن جامعه و تأثیرگذاری در آن را دارد، قطعاً در برابر جامعه، واجب اخلاقی بر گردن دارد.
پس نقش او به‌هیچ‌وجه، به خانه‌اش محدود نیست و در آن خلاصه نمى‌شود.
این یکی از بسیار است، از شأن و جایگاه زن، در دولت حق، عدل و راستى.
به‌راستی! آیا زمان گسستن بندهاى اسارت و رسیدن به‌ غایت هدف از خلقت خویش فرا نرسیده است؟!

همچنین ببینید

صحیح این است که اززدن کودک اجتناب شود؛ولی باید اورا به صحیح و غلط، توجیه و آگاه و راهنمایی کرد؛امادربارۀ آموزش،کودک از زمانی که پابه زندگی می‌گذاردازوالدین ومحیطش می‌آموزد.پس بازداشتن اوازآموختن اموری معین،در سنی معین ـ‌درحالی‌که اوآمادگی وتوانایی تحصیلِ علمیِ آن موادعلمی درمدرسه رادارد‌ـ سفیهانه است. سید احمدالحسن (ع)

تنبیه جسمی ، کودک آزاری پنهان

اصلاح و تربیت همواره مسیری حساس و مهم است؛ مخصوصاً اگر در مواجه با کودکان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *