آخرین خبرها
خانه > توهم بی‌خدایی > آیا در سایر سیارات هم کسانی وجود دارند؟

آیا در سایر سیارات هم کسانی وجود دارند؟

آقا و حجت و دوست و نور قلبم! به خدا قسم! کلماتی که بیانگر عشق و علاقۀ من به شما باشد یافت نمی‌شود؛ و به خدا قسم! نمی‌دانم چگونه حِسی را که نسبت به شما دارم بیان کنم. درود و رحمت خداوند و برکات او بر شما، آقایم! جانم فدای شما! من ـ‌‌و به خدا پناه می‌برم از «من»، از این گناه و شرک بزرگ‌ـ به خدا سوگند شرافت می‌یابم و به خدا سوگند از خدای علیّ عظیم درخواست می‌کنم خاکی را که پای شریف و طاهرت و اهل‌بیت پاک و پاکیزه‌ات بر آن گام نهاده‌اید ببوسم و خدمت کنم. سرورم! به دیدن شما بسیار مشتاقم، سرورم! جز رضای خدا و رضای شما ای پاکیزگان و ای بزرگواران، خواسته‌ای ندارم. مولای من! مرا بر کوتاهی‌ام و خطاهایم ببخش. از خدا و محمد و آل محمد (ع) درخواست می‌کنم که از من راضی باشی؛ فقط رضای خدا و رضای شما! و شکر خداوند در همه حال… سرورم! من فقط یک سؤال دارم و امیدوارم حضرت‌عالی به آن پاسخ دهید.

آیا در سایر سیارات هم کسانی زندگی می‌کنند؟

سؤال: آیا سیارۀ دیگری غیر از زمین وجود دارد که مردم یا نوع دیگری که در میان آن‌ها پیامبران و فرستادگان و حضرت محمد و ائمه (ع) مبعوث شده باشند، وجود داشته باشد؟

فرستنده: خالد – کویت

پاسخ: بسم الله الرحمن الرحیم
و الحمدالله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آل محمد الأئمه و المهدیین و سلم تسلیماً.

خداوند به شما بهترین پاداش نیکوکاران را عطا کند و شما را برای هر کار خیری موفق نماید. آفریده‌های زیادی در سیارات دیگر وجود دارند و بعضی از آن‌ها را می‌توانیم با چشمان زمینی مشاهده کنیم، البته اگر میان ما حضور پیدا کنند. گروهی دیگر نیز قابل‌رؤیت نیستند، زیرا از محدودۀ طیف رنگی و چگالی‌ای که ما با چشمان خود قادر به درکشان هستیم، خارج هستند.
و بعضی از این آفریده‌ها مکلف هستند و خداوند در میان آنان فرستادگانی می‌فرستد تا به آن‌ها انذار و بشارت دهد؛ دقیقاً مانند فرستادن فرستاده‌هایی توسط خداوند برای انسان و جن در این زمین.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
احمد الحسن
اواخر صفر، ۱۴۳۱ هـ ق

(سید احمد الحسن، پاسخ‌های روشنگرانه (جلد پنجم)، پرسش ۴۵۳)

همچنین ببینید

نظر سید احمد الحسن (ع) دربارۀ جهان‌های موازی چیست؟

نظر سید احمد الحسن (ع) دربارۀ جهان‌های موازی چیست؟

تطابق کلام اهل‌بیت پیامبر (ع) با نظریه‌های علم حدیث و علم مدرن «امام باقر (ع) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *