آخرین خبرها
خانه > جستجوی تمدن > سید احمد الحسن (ع): عقل زنان نقصی ندارد

سید احمد الحسن (ع): عقل زنان نقصی ندارد

قرن‌ها گذشت و گذشت و برخی مردان بر پایۀ این گفته که: «زنان، عقلی ناقص دارند» تا توانستند به زنان سر‌کوفت زدند و کرامت آنان را نادیده گرفتند.

و گفتند: این کلام مولا امیرالمؤمنین (ع) است!

حتی امروز و در قرن پر زرق‌وبرق بیست‌و‌یکم نیز شاهد چنین برخوردهای زننده‌ای با زنان بوده و هستیم؛ و این مختص کشورهای به‌اصطلاح جهان سوم نیست. در کشورهای به‌ظاهر پیشرفته نیز این کرامت به‌گونه‌ای دیگر نادیده گرفته می‌شود. جهان غرب نیز وجود زن را به بهانۀ شعارهای فریبنده‌ای چون آزادی و برابری، به فیزیولوژی زنانه‌اش تقلیل داده و تبدیل به کالایی تجاری کرده است.

سید احمد الحسن (ع): عقل زنان نقصی ندارد

زنان خوب سرزمینم! زنان خوب جهان!

بدانید و آگاه باشید که امروز شخصی از اهل‌بیت آخرین پیامبر خدا (ص) در میان ماست و به‌صراحت اعلام می‌کند که: کلام «عقل زنان ناقص است» هرگز از علی بن ابی‌طالب (ع) نبوده و مخالفان و دشمنان اهل‌بیت (ع) این کلام را به ایشان نسبت داده‌اند. (وب‌سایت رسمی منتدیات أنصار الإمام المهدی (ع)؛ ۰۲/۰۹/۲۰۱۵)

او مدافع حیثیت و کرامت زنان است و ضمن باور به برابری ‌شأن انسانی مرد و زن و امکان رشد معنوی و کسب مقامات روحانی برای هردوی آن‌ها، بر توانایی‌های زنان در صحنه‌های اجتماعی نیز تأکید دارد.

سید احمد الحسن یمانی، فرستادۀ عیسی و ایلیا و مهدی (ع)، همان کسی که طبق روایات، قائم اولِ اهل‌بیت (ع) محسوب می‌شود، در مورد زنان و نقش آن‌ها در دولت مهدوی در صفحه فیس‌بوک خود فرموده‌اند:

«اگر خدا بخواهد و حکومت الهی در یک زمانی بر پا شود، زن می‌تواند در بسیاری از جایگاه‌ها در دولت الهی نقش داشته باشد. شایستگی زن در بسیاری از جایگاه‌ها و کارها کمتر از مرد نیست و حتی در برخی از کارها، زن بسیار بهتر از مرد است. اسلام قیدی برای متولی‌شدن زن قرار نمی‌دهد؛ حتی در مناصبی که جامعه را رهبری می‌کند، اگر شایستگی این کار را داشته باشد و کار را به شکل تمام و درست به انجام برساند». (پیام فیس‌بوک، ۳/۱۱/۲۰۱۴)

و این جایگاه زن نزد معصوم است.

همچنین ببینید

نقش سید احمدالحسن (ع) به‌عنوان رهبر حقیقی مانند نقش تمام حجت‌های خداست. مردم را به راه حق و درست هدایت می‌کنند. در صورت پذیرش مردم و ایمان‌آوردن آن‌ها، برمی‌خیزند و سعی در اصلاح فساد می‌کنند؛ این مسئله را در رفتار امام علی علیه‌السلام مشاهده کنیم که به دلیل سرپیچی و یاری‌نرساندن مردم، به مدت 25 سال خانه‌نشین بودند.

اصلاح گر حقیقی

خداوند مهربان، نعمت‌هایش را با رحمت به بندگانش عطا می‌کند که طبعاً قابل‌شمارش نیست. لطف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *