آخرین خبرها
خانه > برگزیده > علت بسته شدن موکب ۵۱۹ انصار امام مهدی (ع) در مسیر پیاده‌روی اربعین چه بود؟

علت بسته شدن موکب ۵۱۹ انصار امام مهدی (ع) در مسیر پیاده‌روی اربعین چه بود؟

بخشی از نامه امیرالمؤمنین (ع) به معاویه بن ابی‌سفیان: “لَعَمْرُ اللَّهِ لَقَدْ أَرَدْتَ أَنْ‏ تَذُمَ‏ فَمَدَحْتَ‏ وَ أَنْ تَفْضَحَ فَافْتَضَحْتَ وَ مَا عَلَى الْمُسْلِمِ مِنْ غَضَاضَهٍ فِی أَنْ یَکُونَ مَظْلُوماً مَا لَمْ یَکُنْ شَاکّاً فِی دِینِهِ وَ لَا مُرْتَاباً فِی یَقِینِهِ وَ هَذِهِ حُجَّتِی إِلَى غَیْرِکَ قَصْدُهَا وَ لَکِنِّی أَطْلَقْتُ لَکَ مِنْهَا بِقَدْرِ مَا سَنَحَ مِنْ ذِکْرِهَا.”
«و گفته‌ای مرا می‌کشیدند همان‌گونه که شتر مهار در بینى را می‌کشند تا بیعت کنم! به خدا قسم خواسته‏اى مرا سرزنش کنى اما ستایش کرده‏اى و خواستی رسوا نمایى ولى خود رسوا شده‏اى. براى مسلمان باکی نیست از اینکه مظلوم باشد تا وقتی‌که دچار شک در دین و تردید در یقین نباشد. قصدم بیان این حجت براى غیر توست [زیرا تو شایستۀ آن نیستى] ولى از حجت به‌اندازۀ آنچه بیانش پیش آمد برایت اظهار کردم». (نهج‌البلاغه، ترجمه انصاریان، ص ۶۱۵)

امروز تاریخ دوباره تکرار شده است. موکب‌های انصار امام مهدی (ع) در عراق که انصار با اخلاص در آنجا با تمام تلاش به زوار اباعبدالله الحسین (ع) خدمت می‌کردند و حتی زمانی که مخالفین عقیده آن‌ها وارد آن موکب‌ها می‌شدند از خدمت به آن‌ها نیز دریغ نمی‌کردند.

اما متأسفانه موکب انصار امام مهدی (ع) توسط مأمورین حکومتی و به دستور اتباع مرجعیت بسته شد. با بسته شدن موکب انصار امام مهدی (ع)، اولاد معاویه ‌بن ابی‌سفیان‌ها به شادی و پای‌کوبی پرداختند و با مذمت و تمسخر خواستند انصار امام مهدی (ع) را نکوهش کنند، درحالی‌که نفهمیدند با این کارشان در حقیقت انصار امام مهدی (ع) را ستودند؛ چراکه ما در سیره آل محمد (ع) ندیده‌ایم که مخالفانشان را سرکوب کنند و به آن‌ها یورش ببرند، اما این رفتارها را در حکومت‌هایی همچون بنی‌العباس و بنی‌امیه -زمانی که از پاسخ‌دادن به کلام آل محمد (ع) باز می‌ماندند- به‌وفور خوانده‌ایم و شنیده‌ایم و تاریخ به آن گواهی می‌دهد!

امروز هم فرزندان طالح آنان پس از اینکه از پاسخ علمی به انصار امام مهدی (ع) عاجز ماندند، با فرستادۀ امام مهدی (ع) همان عمل شنیع را تکرار کردند! اما شنیع‌تر از این عمل زشت، تدلیسی بود که پس از آن انجام دادند و آن تهمت زدن به انصار پاک امام مهدی (ع) بود تا با این کار، عمل قبیح خود را توجیه کنند، غافل از اینکه تاریخ هرگز به آیندگان دروغ نمی‌گوید و حقیقت را آشکار می‌کند تا مردم خود قضاوت کنند؛ همان‌طور که تاریخ، اعمال پلید معاویه بن ابی‌سفیان را رو کرد، آن زمان که به کودکان شامی بره‌ای هدیه می‌دادند و می‌گفتند این هدیه از طرف خلیفۀ پیامبر، امیرالمؤمنین، معاویه بن ابی‌سفیان است و پس از چند ماه که آن طفل کوچک با آن بره مأنوس می‌شد، مأموران را می‌فرستاد تا آن بره‌ها را جمع‌آوری کنند و به آن کودکان می‌گفتند که این کار به دستور علی بن ابی‌طالب است!

آری؛ امروز هم اتباع مراجع با فریبکاری‌ها و اتهاماتی واهی می‌خواهند که نور خدا را خاموش کنند، غافل از آنکه: «یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ یَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُون‏»؛ «می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند؛ ولی خدا جز این نمی‌خواهد که نور خود را کامل کند، هرچند کافران را خوش نیاید.»

به فضل خداوند متعال و با تبلیغ شبانه‌روزی انصار امام مهدی (ع) در این موکب‌ها افرادی با قلب‌های پاک و ضمیری روشن به این دعوت آسمانی لبیک گفتند و با فرستادۀ امام زمانشان بیعت کردند.

کلام آخر: مخالفین و معاندین این دعوت مهدوی مبارک بدانند که با این عمل شنیع خود یک لکۀ ننگین دیگری در پروندۀ خود ثبت کردند و به‌زودی مورد بازخواست قرار می‌گیرند. وَ سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُون‏.

«دوباره ظلم به آل علی (ع)»

دوباره داغ و عزا و دوباره عاشوراست
از این خبر که رسیده دلم پر از غوغاست

دوباره ظلم به آل علی، چه بد کردند
چه دشمنان خبیثی، چه قدر نامردند

رسیده بود خبر پرچم قشنگش را
کشیده‌اند به زیر از میان اوج و سما

کنون رسیده خبر موکب یمانی را
همان‌که باب نجات است بین کرب و بلا

مخالفان همه بستند آن در حاجات
همان‌که هست برای بشر صراط نجات

چه قدر دشمنی دشمنان پر اندوه است
ولیک پشت یمانی خدای چون کوه است

به دست اوست وصیت، خداست شاهد او
و علم ناب و لدنیش جاری از هر سو

تمام عزت ما پرچمش شده، آری
کشانده مدعیان را به ذلت و خواری

سؤال، مدعیان از چه در هراس هستند؟
که وحشیانه چنین موکب تو را بستند

مگر حدیث و روایات دشمنی دارد؟
بشر ز دست شماها کی ایمنی دارد؟

دلیل بستن موکب، کلام حق تو هست
تو احمد الحسن هستی که راه ناحق بست

دلایل دگری هم ز عجزشان پیداست
فتاده لرزه به جان مخالفان هر جاست

از اینکه عاجز از برخورد با علوم تواند
چنین جسارت پستی به موکب تو کنند

از اینکه راه تو حق است و راهشان باطل
شدند جمله چنین دشمنان تو غافل

تو احمدالحسنی و وصی حضرت مهدی
تویی که راه نجاتی، تو صاحب عهدی

چو جد خویش علی دائماً پی حقی
ز آل حیدری و بر ائمه ملحقی

مخالفان یمانی اگرچه لجبازند
ز بهر حضرت قائم زمینه می‌سازند

همچنین ببینید

‌کتاب فارسی توهم بی‌خدایی منتشر شد

کتاب توهم بی‌خدایی منتشر شد

بسم الله الرحمن الرحیم و الحمدلله رب العالمین و صل الله علی محمد و آل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *