آخرین خبرها
خانه > جستجوی تمدن > اجتماعی > نظر سید احمد الحسن (ع) درباره حجاب اجباری چیست؟

نظر سید احمد الحسن (ع) درباره حجاب اجباری چیست؟

ابالعباس انصاری نوشت: مولایم سلام، ولادت شما را تبریک عرض می‌کنم؛ خداوند شما را حفظ کند.
سؤالی دارم که مطرح می‌کنم: مولای من، در ایران زنان به ‌اجبار باید موهای خود را زیر حجاب قرار دهند و اگر این کار را نکنند، حکومت آن‌ها را مجازات می‌کند؛ و این مسئله حتی برای افراد ادیان دیگر هم وجود دارد؛ به‌عنوان‌ مثال یک خانم بی‌خدا (مُلحد) یا یک خانم مسیحی به‌اجبار باید موهای خود را تحت پوشش حجاب قرار دهد و حجاب بگذارد!

نظر سید احمد الحسن (ع) درباره حجاب اجباری چیست

مولای من آیا مسئلۀ حجاب اجباری که توسط حکومت (ایران) اجرا می‌شود، کار درستی است؟! آیا در دولت عدل الهی حجاب اجباری وجود دارد و هر‌کس حجاب نگذارد، حتی اگر مسلمان نباشد مجازات می‌شود؟!
خداوند شما را در زمین تمکین دهد؛ التماس دعا.

 

پاسخ سید احمد الحسن (ع): و علیکم السلام و رحمه الله و برکاته؛ عزیزم، خداوند شما را زنده بدارد.
این‌ها دین را وارونه فهمیده‌اند و با این کارهای نادرستشان، به دین بدی می‌کنند؛ و به نام اسلام و تشیع و آل محمد لطمه وارد می‌کنند؛ زیرا محمد رسول خدا هیچ‌ کس را برای پوشیدن حجاب مجبور نکرد و خداوند سبحانه و تعالی هیچ‌کس را برای پوشیدن حجاب یا دین‌داری یا عبادت مجبور نکرد، بلکه دین خود را بر پیامبرش نازل نمود و بهشت را به کسانی که ایمان می‌ورزند و به عبادت التزام داشته باشند، وعده داد.
عبادت بدون نیت، ارزشی ندارد؛ و حجاب، عبادت و اطاعت از دستور خدا و پیغمبر است، پس باید نیت قربت به خداوند سبحانه و تعالی محقق شود. پس کجاست نیت کسی که به زور او را مجبور به حجاب می‌کنند؟!
اما اجبار زنان غیرمسلمان بر حجاب، از این هم قبیح‌تر است.
کامنت صفحه فیس‌بوک سید احمد الحسن (ع)

همچنین ببینید

صحیح این است که اززدن کودک اجتناب شود؛ولی باید اورا به صحیح و غلط، توجیه و آگاه و راهنمایی کرد؛امادربارۀ آموزش،کودک از زمانی که پابه زندگی می‌گذاردازوالدین ومحیطش می‌آموزد.پس بازداشتن اوازآموختن اموری معین،در سنی معین ـ‌درحالی‌که اوآمادگی وتوانایی تحصیلِ علمیِ آن موادعلمی درمدرسه رادارد‌ـ سفیهانه است. سید احمدالحسن (ع)

تنبیه جسمی ، کودک آزاری پنهان

اصلاح و تربیت همواره مسیری حساس و مهم است؛ مخصوصاً اگر در مواجه با کودکان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *