آخرین خبرها
خانه > جستجوی تمدن > نقش زنان در یاری حق در کلام قائم آل محمد (ع)

نقش زنان در یاری حق در کلام قائم آل محمد (ع)

در روزگاری به سر می‌بریم که مردم‌ همانند قبل از اسلام برای زن ارزشی قائل نیستند؛ در صدر اسلام، خداوند توسط احمدش‌ به جامعۀ زنان‌ اعتبار و ارزش‌ بخشید.
و امروز نیز بعد از قرن‌ها دوباره منجی در میان‌ خلق ظهور کرد؛ که نامش احمد است؛‌ او ارزش پایمال‌شدۀ زنان را دوباره به آنان بازگرداند و در یاری حق، آنان را مساوی و دوشادوش مردان قرار داد؛ ایشان می‌فرماید:

نقش زنان در یاری حق در کلام قائم آل محمد (ع)

«زن مؤمن مانند مرد مؤمن است. زن مؤمن نماز می‌گزارد، روزه می‌گیرد و دقیقاً مانند مرد مؤمن، به آنچه مورد رضای خداوند سبحان است عمل می‌کند، مگر در برخی تفاصیل و خصوصیات. زن مؤمن مکلف است نسبت به دین خود معرفت یابد و در حد وسعش، حق را به مردم بشناساند و ابلاغ نماید». (سید احمد الحسن، کتاب در محضر عبد صالح، ج۲)

آری احمد الحسن (ع) از تبار احمد (ص) است؛ و آمده تا دوباره مانند صدر اسلام، دین جدش را تازه کند و مقام زن را در همان‌ جایگاهی قرار دهد که جدش رسول‌الله (ص) قرار داد.
ایشان به زنان زمانۀ ما فرمود‌ شما‌ هم می‌توانید هرکدامتان‌ یک فاطمه و زینب و آسیه باشید و حق را یاری دهید؛
شما هم می‌توانید از پنجاه‌ زنی باشید که در رکاب منجی آخر‌الزمان با ظلمت و تاریکی مبارزه می‌کنند و در محکم‌‌کردن پایه‌های حکومت‌ عدل‌ الهی تلاش می‌کنند.

همچنین ببینید

نقش سید احمدالحسن (ع) به‌عنوان رهبر حقیقی مانند نقش تمام حجت‌های خداست. مردم را به راه حق و درست هدایت می‌کنند. در صورت پذیرش مردم و ایمان‌آوردن آن‌ها، برمی‌خیزند و سعی در اصلاح فساد می‌کنند؛ این مسئله را در رفتار امام علی علیه‌السلام مشاهده کنیم که به دلیل سرپیچی و یاری‌نرساندن مردم، به مدت 25 سال خانه‌نشین بودند.

اصلاح گر حقیقی

خداوند مهربان، نعمت‌هایش را با رحمت به بندگانش عطا می‌کند که طبعاً قابل‌شمارش نیست. لطف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *