خانه > پاسخ شبهات > اشخاص > وصیت در ولایت یا وصیت در امامت؟!

وصیت در ولایت یا وصیت در امامت؟!

کتاب « وصیت در ولایت » به قلم انصار یمانی آل محمد ع، پاسخی مختصر است بر کتاب « وصیت در امامت » آقای محمد شهبازیان

بخشی از پیشگفتار نویسنده را به شما تقدیم می‌کنیم:

(فَبَشِّرْ عِبَاد الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئكَ الَّذِينَ هَدَئهُمُ اللَّهُ وَ أُوْلَئكَ هُمْ أُوْلُواْ الْأَلْبَاب) (زمر، 18 و 17) (پس بندگان مرا بشارت ده؛ همان كسانى كه سخنان را می‌شنوند و از نيكوترين آن‌ها پيروى مى‌‏كنند. آنان كسانى هستند كه خدا هدايتشان كرده، و آن‌ها خردمندان‌اند).

عقل و منطق و انصاف حکم می‌کند کسانی که در مخالفت با دعوت مبارک یمانی (ع) قلم فرسایی می­کنند، از عوام­فریبی بپرهیزند کتاب پیشِ‌رو تلاشی است در پاسخ به کتاب وصیت در امامت آقای شهبازیان یکی از مخالفان دعوت یمانی آل محمد ع. این مطلب را مطالعه کنید و خودتان قضاوت کنید.

… عقل و منطق و انصاف حکم می‌کند کسانی که در مخالفت با دعوت مبارک یمانی (ع) قلم فرسایی می­‌کنند، از عوام­‌فریبی بپرهیزند و این نکته را نیز متذکر شوند که در کنار تمام مدعیان دروغینی که وجود داشته یا دارند، مدعیان صادق و انبیا و حجج الهی نیز وجود داشتند و آن‌ها نیز خود را به مردم معرفی کردند و البته با تمسخر و انکار آن‌ها مواجه شدند؛ به‌طوری که بیشتر از مدعیان کذاب ـ‌که شاید تنها به‌اندازۀ انگشتان دست اسم و رسمی از آن‌ها به یاد داشته باشیم‌ـ مدعیان صادقی هستند که با اسم و رسم و تاریخ آن‌ها آشنا هستیم؛ از آدم ابو‌البشر تا نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و شعیب و صالح و لوط و الیاس و شیث و یحیی و یعقوب و یوسف ع و … و تا پیامبر خاتم ص و ائمۀ بزرگوار ع از نسل ایشان. همۀ این بزرگواران آمدند، اما به نص صریح قرآن مورد تمسخر و استهزا قرار گرفتند.

کتاب پیشِ‌رو تلاشی است از یک بندۀ ناچیز که هدایتش را مدیون سید احمدالحسن ع است. این نوشته در پاسخ به کتاب « وصیت در امامت »، نوشتۀ محمد شهبازیان به نگارش درآمده است.

سابقۀ نویسندۀ کتاب « وصیت در امامت » آقای شهبازیان، در دشمنی و لجاجتِ غیرمنطقی و غیرعلمی بر کسانی که با دعوت یمانی آشنایی دارند پنهان نیست. هر از چندگاهی با پیدا‌کردن اشکالی که روی آن به‌خوبی فکر و دقت منصفانه نکرده است، هیاهو کرده و قصد ایجاد خدشه بر دعوت مبارک یمانی را دارد؛ غافل از اینکه در بسیاری از مسائل با ندانم­‌کاری، به اصل مبانی شیعه لطمه وارد می­‌کند.

آقای شهبازیان در این کتاب سعی کرده است با ارائۀ اقسام وصیت و چگونگی و جایگاه آن در امر امامت، استدلال سید احمد‌‌الحسن ع به وصیت منقول شیخ طوسی را باطل کند. بنده تلاش نمودم تا قدم‌به‌قدم با کلماتش همراه شوم و اشتباهات و نادرستی نظراتش را تبیین کنم. خوانندگان پس از مطالعۀ این کتاب و مقایسه با نظرات جناب شهبازیان متوجه اوج اشتباهات این شخص خواهند شد و خواهند دانست که چگونه ممکن است افراد زیادی از این طریق و ندانسته گمان کنند که بر دعوت یمانی اشکالاتی وارد است.

همچنین ببینید

آیه ۶ سوره حجرات که معروف به آیه «نبا» است. باعث شد تا اصولیون به آن استدلال کرده و بگویند: «آیه ۶ سوره حجرات به‌صراحت امر به تحقیق در خصوص احوال راویان می‌کند؛ پس باید برای شناخت احادیث صحیح، سراغ علم رجال رفت!» این آیه یکی از آیات مورد استدلال اصولیون در اثبات حجیت خبر واحد است.

بررسی دلالت آیه۶ سوره حجرات بر حجیت خبر واحد در علم رجال

ان جائکم فاسق بنباء فتبینوا…آیه ۶ سوره حجرات که معروف به آیه «نبا» است.خداوند در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 7 =