خانه > توهم بی‌خدایی > این‌گونه متولد شدم

این‌گونه متولد شدم

افرادی که حامی تمایلات جنسی هم‌جنس‌گرایانه هستند، معتقدند این تمایلات در برخی افراد طبیعی و جبری است؛ ازاین‌رو آن‌ها چاره‌ای جز تن‌دادن به این نوع تمایلات و روابط ندارند.

همجنس گرایی ودوجنسیتی یا (ترنس) !

در افراد همجنسگرا جنینی که به عنوان پسر متولد می شود ویژگی های یک مرد را داراست،
همچنین از نظر فکری و روحی نیز شبیه پسران دیگر است، اما به همجنس خود و داشتن ارتباط جنسی با وی گرایش دارد.

واضح است که تمایلات هم‌جنس‌گرایی ارادی و غیرجبری بوده و مضاف بر آن، بسیاری بوده‌اند که چنین تمایلاتی داشته‌اند اما درمان شدند و این عادت غیرطبیعی و انحراف جنسی را کنار گذاشته‌اند.

ولی در ترنس (trans)
زمانی که پسری دارای روان دخترانه باشد یا برعکس دختری دارای روان پسر باشد به زبان دیگر، روان و شخصیت دختری در کالبدی پسرانه محصور شده باشد، ترنس مرد یا FTM یا ترامرد گفته می شود.

بر عکس تعریف بالا، زمانی که فردی از نظر فکری و روانی پسر باشد ولی در کالبد دخترانه محصور شده باشد، به وی، ترنس زن یا MTF گفته می شود. واژه انگلیسی این دسته، trans woman بوده و این دسته همچنین شامل دگرجنسگونه‌ مرد به زن نیز می شوند.
یعنی فرد چه از نظر روانی و چه از نظر جسمی مرد است ولی رفتارهای اجتماعی وی باعث می شود که افراد وی را یک زن قلمداد کنند.
از موارد دگرجنسگونه‌ مرد به زن، میتوان به درگ کوئین‌ ها، مبدل ‌پوش‌ ها و یا حتی دو جنسه ها اشاره کرد.[1]

اما این تعابیر، صرفاً ادعایی است که برخی از خداناباوران و مخالفان دین بیان می‌کنند و هیچ مدرک و توضیح علمی موجهی برای آن ندارند؛ زیرا تاکنون هیچ عامل ژنتیکی وراثتی برای هم‌جنس‌گرایی اثبات نشده‌ و حتی هورمون‌ها نیز به‌عنوان علت پشت پردۀ هم‌جنس‌گرایی معرفی نشده‌اند.

از طرف دیگر واضح است که تمایلات هم‌جنس‌گرایی ارادی و غیرجبری بوده و مضاف بر آن، بسیاری بوده‌اند که چنین تمایلاتی داشته‌اند اما درمان شدند و این عادت غیرطبیعی و انحراف جنسی را کنار گذاشته‌اند.

دکتر علاء سالم چنین می‌نویسند:
«پژوهش‌های علمی که دانشمندان وراثت، ژنتیک، اعصاب و روان و جامعه‌شناسان انجام داده‌اند ـ‌و برخی از آن‌ها عرضه شد‌‌ـ به هیچ دلیل علمی محکم و مطمئنی برای اثبات وجود ارتباط میان ژن‌ها و هم‌جنس‌گرایی منجر نشده است.

آیا اشخاص دیگر ـ‌مثل دکتر داوکینز، به‌عنوان مثال‌ـ توانسته‌اند چنین قضیه‌ای را به اثبات برسانند؟ به‌خصوص اینکه او از دانشمندان بزرگ زیست‌شناسیِ تکاملی است و به داشتن گرایش‌های الحادی و تأییدِ هم‌جنس‌گرایی، معروف و شناخته‌شده است؟» [۲]

بنابراین همچنان این سؤالات پیش روی طرفداران و مدافعان هم‌جنس‌گرایی وجود دارد:


آیا دانشمندان ـ‌به‌خصوص دانشمندان ملحد و کسانی که هم‌جنس‌گرایی را به‌عنوان رفتاری طبیعی تأیید می‌کنند‌ـ در عمل، به عاملِ ژنتیکیِ هم‌جنس‌گرایی دست یافته‌اند؟

یا نتوانسته‌اند چنین عاملی را کشف کنند و در نتیجه داستان‌پردازی آن‌ها برای ایراد واردکردن به خدا و دین الهی، ناکامل است و هرگز کامل نخواهد شد؛ حتی اگر به ژن مدنظرشان دست یابند؟ اگر ژنی برای هم‌جنس‌گرایی شناسایی شده، نامش و جایگاهش در ساختار ژنتیکی چیست؟ توسط چه دانشمندی کشف شده؟ و …

برای یافتن پاسخ سؤالات فوق مطالعۀ ترجمۀ فارسی پژوهش «هم‌جنس‌گرایی؛ پژوهشی در خصوص علل ماورایی در انسان»، به قلم دکتر علاء سالم را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پی‌نوشت:

[1] https://www.hidoctor.ir/?p=318017 [۲] هم‌جنس‌گرایی؛ پژوهشی در خصوص علل ماورایی در انسان، دکتر علاء سالم، ص26.

قسمت اول
قسمت دوم

همچنین ببینید

نیچه در ورطه نیستی

177 – نیچه در ورطۀ نیستی

نقدی بر رمان «وقتی نیچه گریست» به قلم: مریم احمدیار مقدمه شیوع اختلالات روانی به‌خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =