آخرین خبرها
خانه > پاسخ شبهات > موضوعات > مناظره شیعه و سنی: امامت با نص و وصیت یا شورا؟

مناظره شیعه و سنی: امامت با نص و وصیت یا شورا؟

 • موضوع مناظره: امامت با نص و وصیت یا شورا؟
 • مناظره کنندگان:
  ۱. شیخ عباس فتحیه: از انصار امام مهدی (ع) و فضلا و اساتید حوزه علمیه قم، مؤمن به دعوت سید احمد الحسن یمانی (ع) و مدافع تعیین امامت با نص و وصیت و مخالف بدعت تعیین امامت با شورا
  ۲. استاد نادر: استاد گروه سنی سلفی مکتب توحید – مدافع بدعت تعیین امامت با شورا
 • تذکر: متأسفانه این گروه وهابی (به اسم مکتب توحید) نیز برای جلوگیری از رسوایی بیشتر، یک طرفه مناظره را لغو کردند.

مناظره شیعه و سنی: امامت با نص و وصیت یا شورا؟

 • مناظره شیعه و سنی: امامت با نص و وصیت یا شورا؟ – جلسه اول

 • مناظره شیعه و سنی: امامت با نص و وصیت یا شورا؟ – جلسه دوم آخر

فرار مفتضحانه وهابیت از مناظره با انصار امام مهدی (ع)

توضیحات شیخ عباس فتحیه در مورد روند مناظره با وهابیت:
بسم الله الرحمن الرحیم
و الحمد لله رب العالمین
و صلّی الله علی محمد و آل محمد الأئمه و المهدیین و سلم تسلیماً کثیرا

۱. خودشان تحدی و فراخوان به مناظره کردند: کدام شیعه می‌تواند با ما مناظره کند؟ اجابت کردیم و قرار مناظره گذاشتیم، با موضوعی مشخص: «امامت و خلافت و حاکمیت» با «نص و وصیت» یا «شورا»؟
خودشان بنر زدند با این عنوان: سلسله مناظرات روشنگری با موضوع امامت و خلافت و حاکمیت با نص یا شورا؟ ما دقیقاً همان بنر را منتشر کردیم.

۲. پس از اتمام جلسه اول، مجری مناظره (آیدی تلگرام @zekra24) آمد در چت خصوصی و تمسخر و توهین کرد و گفت که این مناظره فایده ندارد. خیلی زود فهمیدم که به آنها فشار آورده‌اند تا مناظره را متوقف کنند و از افتضاح بیشتر جلوگیری کنند. هر بهانه‌ای که آوردند سعی کردم آن بهانه را از دستشان بگیرم. بالاخره قرار مناظره جلسه دوم گذاشته شد.

۳. چند ساعت قبل از جلسه دوم گفتند مناظره در گروه قبلی (که ۵۰۰۰ عضو غالباً سنی داشت) برگزار نمی‌شود، چون رباتمان خراب شده! گفتم اشکال ندارد. تشریف بیاورید به گروه خودمان. گفتند: نه. در گروه منادیان توحید بحث می‌کنیم. آنجا رباتش درست است!
لینک یک گروه صد نفری تازه تأسیس را دادند. ما آن لینک را به انصار امام مهدی (ع) و محققین بزرگوار دادیم تا وارد شوند. شب دوم در آنجا مناظره برگزار شد.

۴. بعد از جلسه دوم، همان مجری (@zekra24) وارد خاص من شده و با عصبانیت و لحن بسیار زشتی دائماً می‌گفت که این مناظره فایده ندارد، چون شما جواب سؤال نمی‌دهید و … .
ظاهراً این بنده خدا فرق مناظره را با بازجویی اتاق استخبارات عربستان سعودی و واحد تفتیش عقاید داعش متوجه نشده بود! می‌گفت چرا جواب سؤالات ما را نمی‌دهید؟
گفتم: خوب عزیزم، شما هر سؤالی که درباره اصل بحث پرسیدید را من جواب دادم و می‌دهم؛ اما سؤالات نامرتبط و حاشیه‌ای و متعدد را تعمداً جواب نمی‌دهم تا از مسیر بحث خارج نشویم.
گفتم: اگر واقعاً من جواب نمی‌دهم و ضعیف هستم، بگذارید مناظره ادامه پیدا کند تا خود شنوندگان قضاوت کنند. چرا شما قضاوت می‌کنید به جای مردم؟ چرا تحمل ندارید که مردم سنی ایران سخن طرفین را بشنوند؟ از چه چیزی می‌ترسید؟!

متأسفانه بعد از مناظره جلسه دوم بسیار عصبی بودند و به هیچ عنوان راضی به ادامه مناظره نشدند. در نهایت با دست‌پاچگی زیاد از ادامه مناظره با انصار امام مهدی (ع) فرار کردند و مهر بطلان بر عقیده وهابیت سلفی تکفیری کوبیدند. والحمدلله وحده وحده وحده.

۵. اکنون باید بخشی از مستندات را منتشر کنم تا مردم شاهد فرار مفتضحانه پیروان مکتب ابن تیمیه و وهابی‌های سلفی تکفیری باشند. آرشیو تصاویر تاریخچه مکالمه بنده با مجری مناظره را در گالری زیر مشاهده نمایید.

۶. امیدوارم فرد شجاع و عالم و توانایی در بین جماعت عامه و بخصوص جماعت سلفی و وهابی پیدا شود و بتواند در مقابل انصار امام مهدی (ع) از اعتقادش دفاع کند و در میان بحث انصراف ندهد و فرار نکند و اجازه بدهد خود شنوندگان درباره حق و باطل قضاوت کنند!

کسی از شما هست که بتواند فقط با عقل و محکمات قرآنی، از خلافت و حاکمیت و امامت شورایی دفاع کند؟!
لا تَرْکُضُوا وَ ارْجِعُوا إِلى‏ ما أُتْرِفْتُمْ فیهِ وَ مَساکِنِکُمْ لَعَلَّکُمْ تُسْئَلُونَ (انبیاء / ۱۳)
«پا به فرار مگذارید؛ و به سوى آنچه در آن کامرانى یافتید و خانه‏هایتان بازگردید تا مورد سؤال قرار گیرید!»

اگر کسی علم و ادب کافی داشت، برای طلب مناظره با انصار امام مهدی (ع) در ایران، به ایمیل و آیدی تلگرام زیر پیغام بدهد:

آدرس ایمیل موسسه وارثین ملکوت: varesin.org@gmail.com
آیدی تلگرام هماهنگی مناظرات: https://t.me/warethinmalakoot_tahaddi 

و الحمد لله اولا و آخرا و ظاهرا و باطنا

همچنین ببینید

تعارض حدیث غدیر و وصیت شب وفات پیامبر (ص)....ولایت امام علی(ع) و ائمه(ع) به‌واسطۀ وصایای مختلف پیامبر(ص) و در حادثه‌های گوناگون بیان شده است؛ نه اینکه واقعۀ غدیر، تنها حادثه بر معرفی ولایت ایشان باشد و ...

تعارض حدیث غدیر و وصیت شب وفات پیامبر (ص)

متن شبهه: اکمال دین اسلام و وجه تمایز شیعه از اهل‌سنت، رویداد مهم غدیر خم …

یک نظر

 1. السلام علیک یا علی بن ابی طالب ع
  السلام علی المهدی و المهدیین ع
  چرا کسی دوست ندارد حق را بگوید؟!
  چرا متعصبانه برخورد میکنید؟!

  متاسفانه نه تنها در بین اهل سنت، بلکه بدتر و صدبار بدتر از آن در بین کسانی که خود را شیعه علی ع میدانند این تعصب وجود دارد.
  آخر حرف حق، آن هم حق جدید که اینقدر دشمنی ندارد،
  اعتقاد را با اعتقاد پاسخ دهید، یعنی اگر حرف حقی گفته شد اگر بهتر از آن را میدانید بگویید و قضاوت را به دیگران بسپارید. بالاخره هر اعتقادی طرفدارانی دارد پس چرا میترسید؟!
  حرف و کلام حق و خود حق در قلبها راه پیدا می‌کند و باطل را نابود می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *