آخرین خبرها
خانه > اخبار دعوت یمانی > بیانیه وحدت انصار ایرانی امام مهدی (ع) و سید احمد الحسن (ع) در پی دستگیری‌ها و برخوردهای تلخ نیروهای امنیتی

بیانیه وحدت انصار ایرانی امام مهدی (ع) و سید احمد الحسن (ع) در پی دستگیری‌ها و برخوردهای تلخ نیروهای امنیتی

«بیانیه وحدت انصار امام مهدی (ع) در ایران»

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد الائمه والمهدیین وسلم تسلیما کثیرا

سلام علیکم و رحمه ‌الله و برکاته
ان‌شاءالله در خیر و عافیت باشید

برادران و خواهران انصاری!
دستگیری‌ها و برخوردهای تلخ نیروهای امنیتی با انصار امام مهدی (علیه‌السلام) در روزهای گذشته، زخمی عمیق و دردناک بر قلب‌های ما بر جا گذاشت و همه را متأثر کرد؛ اما در این شرایط خاص، دو نکته راز موفقیت و توفیق ما در پیشگاه الهی است و باید بطور مدام متوجه آن باشیم:

۱. پشتوانۀ ما خداوند است و اوست که در سخت‌ترین شرایط مدافع مؤمنین است و از ما حمایت می‌کند. این پشتوانه، رمز استقامت ما در برابر خواست دیگران و راز ثبات قدم انصار در زیر سخت‌ترین فشارهاست؛ پس به خدا اعتماد و توکل کنیم که پیروزی نزدیک است.

۲. اخلاق احمدی که همان اخلاق محمدی است و سیرۀ امام احمد الحسن (علیه‌السلام) چنین است؛ و این، دومین راز توفیق ما انصار است.
اخلاق احمدی، عمیق‌ترین تأثیر را در جان دیگران خواهد گذاشت، هم در انصار عزیز و هم در سایر مردم در تمام دنیا. رعایت این سیرۀ مبارک، مسیر دعوت را به‌سوی فتح و پیروزی نهایی هموار خواهد کرد.

تمام آرزوی مخالفین در شرایط فعلی، ایجاد اختلاف و تفرقه بین انصار است. آنان تلاش می‌کنند انصار را افرادی احساسی و هیجانی و دور از تعقل معرفی کنند که به دنبال برهم زدن امنیت کشور هستند.
آنان تلاش می‌کنند با وارد کردن افرادی نفوذی در جمع انصار، بین آن‌ها تفرقه ایجاد کنند و مسیر دعوت مبارک را منحرف سازند.

لیکن ما انصار امام مهدی علیه‌السلام با اتحاد و اطاعت از اوامر مولایمان احمد الحسن علیه‌السلام و مکتب شریف نجف، با تشخیص به‌موقع این فتنه‌ها، راه را بر خواست مخالفان خواهیم بست و فتنۀ فتنه‌گران را به حول و قوه الهی خاموش خواهیم ساخت و به همگان ثابت می‌کنیم که هدف ما خدمت به مردم و حضور متحد و فراگیر زیر پرچم امام مهدی علیه‌السلام است.

بنابراین برای نیل به این مقصود چند نکته قابل‌توجه است:
۱- با چنگ زدن به سیرۀ مولایمان احمد الحسن علیه‌السلام، از صمیم قلب و با تمام وجود به همدیگر عشق بورزیم و دلسوز و خیرخواه هم باشیم و با نادیده گرفتن ضعف‌های فردی همدیگر، تحت اوامر امام علیه‌السلام، زمینه را برای تحقق دولت عدل الهی هموار کنیم.

۲- هرگونه تجمع و تظاهرات در مکان‌های عمومی برای اعتراضات، اکیداً ممنوع است.

۳- برای دریافت اخبار و اطلاعیه‌های رسمی فقط از درگاه‌های رسمی دعوت اقدام کنید، نه از مسیرهای متفرقه.

۴- از ابتدای دعوت یمانی آل محمد علیه‌السلام گفته شده است که این دعوت، دعوتی علمی و عقیدتی است؛ یعنی ما افراد را به حقیقت و مطالعۀ روایات و آیات و حتی خواندن کتاب‌های سید احمد الحسن علیه‌السلام دعوت می‌کنیم تا آن‌ها خود، حق را تشخیص دهند؛ و کسی را بر این امر مجبور نمی‌کنیم، چراکه: لا اکراه فی الدین.

حتما بخوانید: ۱۰ آموزه‌ و استراتژی مهم دعوت یمانی

📌 ما در زمان خلیفه‌ای از خلفای الهی هستیم که امرش را خداوند در شبهه ظاهر کرده است[۱] و متأسفانه به‌زودی عذاب سختی پیش روی منکرانش خواهد بود؛ ما موظفیم با تأسی به اخلاق کریمانه نبی اکرم (صلی‌الله علیه و آله) برای سایر مردمان، همچون طبیبی دلسوز و ناصحی امین، حقیقت دعوت الهی یمانی آل محمد (علیه‌السلام) را برای آنان تبیین کنیم و نسبت به خطر پیش رویشان به آنان انذار دهیم.

بنابراین بر مؤمنین روا نیست که در پاسخ به رفتار نسنجیده و ناپسند مخالفین، به بداخلاقی و توهین و اقدام متقابل روی آورند و مقابله‌به‌مثل کنند؛ بلکه می‌بایست با آرامش و صبر و توکل به خدا و توسل به ساحت مقدس معصومین علیهم‌السلام و تحت اشراف اوامر مکتب شریف نجف، با مخالفان برخورد کنیم؛ و تمام بغض و کینه و نیروی درونمان را برای مبارزه با سفیانی خون‌خوار و آمریکای جنایتکار و صهیونیسم کودک‌کش آماده کنیم؛ که به فضل الهی فرج نزدیک است.

عزیزان احمدی! کلام مولایمان احمد الحسن (علیه‌السلام) را آویزۀ گوشمان کنیم که فرمودند: «ما دائماً منتظریم تا صدای پای شما را در ملأ اعلی بشنویم تا فخر ما باشید»[۲]

  • (ادْفَعْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ السَّیِّئَهَ نَحْنُ أَعْلَمُ بِمَا یَصِفُونَ)
    «ﺑﺪﻱ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺷﻴﻮﻩ ﺩﻓﻊ ﻛﻦ، ﻣﺎ ﺑﻪ آنچه ﻭﺻﻒ می‌کنند، ﺩﺍﻧﺎﺗﺮﻳﻢ». (سورۀ مؤمنون: ۹۶)

و من الله التوفیق والسداد.

[۱] مختصر بصائر الدرجات، جلد ۱ ص ۱۷۹
[۲] پیام فیس‌بوک سید احمد الحسن (ع)، چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۴

همچنین ببینید

به‌طور کلی با مردم با مهربانی رفتار کنید تا خداوند احوال شما را اصلاح کند، و به‌واسطۀ شما، آفریده‌هایش را به راه مستقیمش هدایت کند. (پاسخ‌های روشنگرانه، جلد ۷، سؤال ۷۲۹) این صفات برجسته که خیرخواهی برای همگان را در پی دارد ثمرۀ تخلق به مکارم اخلاق است.

احمدالحسن (ع) جلوه‌ای از مکارم اخلاق

«أنا عبدالله وأخوکم وصدیقکم وخادمکم أنصار الله جمیعاً وفقکم الله» من بندۀ خدا و برادر …

2 نظر

  1. خدا خیرتون بده اجرکم عند الله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *