آخرین خبرها
خانه > اخبار دعوت یمانی > ۴ دستاورد ارزشمند انقلاب مردمی بصره و تظاهرات کنندگان عراقی از نگاه سید احمد الحسن (ع)

۴ دستاورد ارزشمند انقلاب مردمی بصره و تظاهرات کنندگان عراقی از نگاه سید احمد الحسن (ع)

انقلاب بصره تا به حال چه چیزهایی را تحقق بخشیده است؟

۱. حکومت محلی و مرکزی را ادب کرده است و احزاب خرابکار را که عراق را ویران کردند، به وحشت انداخت و وادارشان خواهد کرد درباره هرگونه تظاهراتی که در آینده پیش آید، هر کلمه‌ای را که بر زبان جاری می‌کنند، هزار بار بسنجند؛ چه برسد به سرکوب آن، و موضع نخست‌وزیر عراق و استاندار بصره و حتی بعضی دستگاه‌های امنیتی نظامی به‌روشنی ۱۸۰ درجه تغییر کرد؛ با اینکه هنوز «نیس» در جنوب فرانسه است!

۴ دستاورد ارزشمند انقلاب مردمی بصره و تظاهرات کنندگان عراقی از نگاه سید احمد الحسن (ع)

۲. برای ملت عراق به‌طورکلی آرزوی بزرگی را برآورد؛ زیرا این یک تظاهرات غیرسیاسی بود و تابع هیچ جبهه دینی یا سیاسی نبود و امروز مردم عراق به شما می‌نگرند و تمامش آرزو و انتظار است.

۳. تعداد بسیاری از تظاهرات کنندگان بصره را بانوان تشکیل دادند و حضور زنان در [تظاهرات] بصره، به زنان دیگر استان‌های عراق شجاعت بخشید تا عنوان کار را دردست گیرند؛ زیرا زن قوی است و قادر است کارهای زیادی را تحقق بخشد و تصویر زیر نشان‌دهنده بانوانی است که در تظاهرات اخیر کربلا شرکت کردند.

۴. جوانان ظرفیت بزرگی از خود نشان دادند؛ زمانی که از میدان بیرون کِشیده شدند؛ آنجایی که مجموعه‌های احزاب خارج شدند تا خرابکاری کنند و به آتش بکِشند و بین خودشان جنگ صورت گرفت تا به تصفیه‌حساب شخصی‌شان برای دست‌یابی به اکثریت قاطع طرفدارانشان بپردازند.

به همین نکات بسنده می‌کنم، وگرنه چیزهای دیگری هم محقق شده است؛ شما خیلی چیزها را تحقق بخشیدید و چیزهای بسیاری را تغییر داده‌اید و من اطمینان دارم که شما تغییر ریشه‌ای را رقم خواهید زد.
پیام فیسبوک سید احمد الحسن (ع) در ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

همچنین ببینید

نقش سید احمدالحسن (ع) به‌عنوان رهبر حقیقی مانند نقش تمام حجت‌های خداست. مردم را به راه حق و درست هدایت می‌کنند. در صورت پذیرش مردم و ایمان‌آوردن آن‌ها، برمی‌خیزند و سعی در اصلاح فساد می‌کنند؛ این مسئله را در رفتار امام علی علیه‌السلام مشاهده کنیم که به دلیل سرپیچی و یاری‌نرساندن مردم، به مدت 25 سال خانه‌نشین بودند.

اصلاح گر حقیقی

خداوند مهربان، نعمت‌هایش را با رحمت به بندگانش عطا می‌کند که طبعاً قابل‌شمارش نیست. لطف …

یک نظر

  1. عبدالله یحیی

    دلایل زیادی برای اثبات احمد الحسن (ع) وجود دارد که اگر کسی از یک راه علیه ایشان بایستد، راههای بسیاری دیگر هست که نمیتوان ایشان را انکار کرد،
    ایشان از راه وصیت پیامبر (ص) شناخته شده است​، از روایات متعدد ائمه (ع) معرفی شده، از طریق پرچم رسول الله شناخته میشود، از طریق علم که ایشان موضوعاتی را در هر زمینه ای مطرح کرده که بسیاری از نظریه ها را به چالش کشانده،
    و همچنین تسلط کامل ایشان بر قرآن کریم و رویاهای مومنین،
    اینها دلایل کمی نیست و هرکدام دلیل محکمی برای اثبات ایشان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *